Žáci úspěšně vstoupili do nové sezony. V prvním halovém turnaji, které hostilo brněnské “Zetko” obsadili po dobrých výkonech druhou příčku.

O uplynulém víkendu jsme vyrazili s nově zformovaným žákovským týmem jako jediní zástupci Prahy na halový turnaj do Brna, kde se sešlo 16 týmů převážně z Moravy (doplnění Libercem, Hlubokou, Bratislavou a námi). Náš tým byl složený z 10 hráčů, kteří vstoupili do své druhé žákovské sezony a 2 čerstvě přišlých t-ballistů roč. 2002, pro které to byl první turnaj z nahozu (ze stroje).

Těšili jsme se na kvalitní soupeře, obzvlášť když jsme se v základní skupině měli utkat s Třebíčí 1, Draky 2 a Skokany Olomouc.

Hned v úvodním zápase měli naše síly prověřit hráči Třebíče, kteří mají mezi sebou mnoho reprezentantů. Jaké bylo naše překvapení, když se proti nám postavil tým 6 – 10letých dětí! Měli jsme tak možnost si postupně zvykat na strojový nadhoz, odskoky gumových míčů, osvětlení a v relativním klidu vyhrát 10:1.

Dalším soupeřem byli Skokani z Olomouce, kteří zřejmě přijeli ve své nejsilnější sestavě, nicméně výsledek po 75 minutách byl 30:4 v náš prospěch. Kluci si na stroj velmi dobře zvykli, rozpálili se, občas i za plot, také obrana fungovala slušně.

Posledním soupeřem ve skupině byla záloha Draků, rovněž mladší kluci, kteří hráli pěkně, ale věkový, výškový a váhový rozdíl hrál pro nás, takže jsme zvítězili 14:2. Tím jsme se stali nejlepším týmem z postupující osmičky a v nedělním čtvrtfinále jsme se měli potkat naopak s osmým postupujícím, brněnskými Pipas.

Konečně jsme narazili na soupeře, který kladl odpor, dobře bránil i útočil. A chybovat jsme začali my, ani pálka nám v neděli poránu příliš nešla a vypadalo to, že nebudeme mít čas zvrátit nepříznivý výsledek (nedělní zápasy se hrály jen na 50 min.). Kluci to ale nevzdali a v dohrávce otočili skóre na konečných 7:6.

V semifinálovém zápase nás čekali další brňáci, tentokrát Technika a zápas se vyvíjel velmi podobně jako ten předchozí a naštěstí také stejně skončil – v dohrávce při 2 autech  a obsazených 2 metách poslal Tony Novák míč za plot – vítězství 7:5 a postup do finále!!

Finálovým soupeřem se stali domácí Hroši, kteří v semifinále čtyřmi homeruny otočili skóre s Draky 1.

A opět jsme brzy prohrávali 1:3, zejména kvůli chybám naší obrany a naopak téměř nepropustné obraně Hrochů. Síly i víra ubývaly, ale jako již 2x předtím i tentokrát se nám podařilo v úvodu poslední směny vyrovnat dvoubodovým homerunem Shuna Mity na nerozhodných 3:3. Zápas se změnil, klukům narostla křídla a začala bitva obran – na naší straně musím vyzdvihnout neuvěřitelný výkon nejmladšího hráče na hřišti Marka Slabého, který ovládl celou pravou polovinu hřiště, nic co letělo kolem prostě neprošlo. A pokud mířil odpal za plot, stál mu v cestě vždy Mike Best. Zápas se tak protáhl na neuvěřitelných 12 směn a 2 hodiny a poté už pořadatelé nakázali tie-break. My v úvodu dokázali dovést domů 1 bod, ale soupeř v dohrávce body 2. Zklamání a vyčerpání bylo OBROVSKÉ, ale zápas to byl super a nemáme se za co stydět! Ostatně naším cílem před turnajem bylo dostat se do čtvrtfinále….

Což samozřejmě neznamená, že nemáme co zlepšovat, to rozhodně ne, naopak doufám, že SAMOTNÝM HRÁČŮM KONEČNĚ DOŠLO, kde jsou jejich slabiny a v následujících 4 měsících zimní přípravy budeme SPOLEČNĚ na jejich odstaňování AKTIVNĚ pracovat, aby nám v sezóně mohlo být jedno, s jakým soupeřem se máme potkat.

Nakonec se sluší poděkovat organizátorům – bylo to bezva, moc jsme si to užili – a HLAVNĚ našim řídícím a podporujícím rodičům, kteří doufám přestáli 2 dny obrovské zimy v relativním zdraví.

Díky

Alena