Baseballový A-tým již zná své soupeře a místo konání kvalifikační skupiny Evropského poháru 2013.

Kvalifikační skupinu A bude hostit Armin-Wolf Arena v německém Regensburgu, jeden z nejmodernějších stadionů v Evropě, kde se mimo jiné odehrála kvalifikační skupina World Baseball Classic s účástí České republiky. Mezi konkurenty Eagles v cestě do finálové série patří italský mistr T&A San Marino, německý mistr pořádající Buchbinder Legionaere, vítěz loňského ročníku Evropského poháru Unipol Fortitudo Bologna, pravidelný účastník finálových turnajů Evropského poháru L&D Amsterdam z Nizozemí a švýcarský mistr Cardinals Bern.

Proti loňskému roku došlo ke změně v herním systému finálového turnaje, který se nově bude hrát systémem finálové série na dva vítězné zápasy. Do velkého finále postoupí pouze vítězové kvalifikačních skupin.

V druhé skupině, která se odehraje v katalánské metropoli Barceloně, změří síly český mistr Draci Brno, španělský mistr CF Barcelona, němečtí Padeborn Untouchables, holandský mistr Corendon Kinheim, Telemarket Rimini z Itálie a zástupci francouzského baseballu Rouen Huskies.

Kvalifikační skupiny se odehrají od 3. do 8. června. Finálová série je naplánována na konec srpna.

Armin-Wolf Arena hostitel kvalifikační skupiny A Evropského poháru