Zástupci Eagles Praha se zúčastnili druhého ročníku studentské akce REDBULL DODGEBALL 2012.

Autorem myšlenky vytvoření týmu ve vybíjené je vnější polař A-týmu Eagles Martin Laube: Při prohlížení internetu jsem najel na stránky Redbullu kde byla upoutávka na Dodgeball, resp. vybíjená po našem. Přišlo mi to jako velice zajímavý a zábavný nápad se přihlásit, tak jsem začal shánět pár lidí, co by do toho šli se mnou.“ Tvorba týmu proběhla lehce i přes turnajové pravidlo, které nakazovalo, že družstva musí být smíšená. Po vytvoření události na facebooku a přizvání pár lidí se mi začalo hlásit celkem hodně hráčů, kteří by se rádi zúčastnili. Nakonec jsme se dohodli na sestavě Sabina Borecká, Lucie Černohlávková, Matěj Hejma, Láďa Vrbský, Ruda Pelzl, Lukáš Borecký a já,“ komentuje vznik týmu opora stříbrného extraligového týmu baseballistů.

Do turnaje ve vybíjené, který se odehrál na půdě FTVS v pražských Vokovicích, se přihlásilo 100 týmů, které byly rozděleny do 3 skupin.

V turnajové premiéře se reprezentace Eagles utkala s týmem “Prádelní šňůry“. Po dobrém úvodu, kdy Eagles kosili jednu “šňůru“ za druhou se v polovině utkání karta otočila a hráči v poli postupně směřovali ke kapitánovi Eagles Matěji Hejmovi za základní čáru. Nakonec však hráči Eagles koncovku zvládli a mohli se radovat z prvního vítězství v turnaji. První zápas šel celkem jasně, ale v závěru jsme se museli obávat o výsledek. Nakonec náš znovuzvolený kapitán Matěj vybojoval cenné vítězství.“ hodnotí první zápas Laube.

Po delší přestávce na Eagles čekal další soupeř “Tvoje máma“ a pauza se více podepsala na krčském týmu, který marně odolával ranám družstva studentů FTVS. Do hry musel nastoupit kapitán Matěj Hejma, který však nezastavil útok soupeře a druhý zápas tak po porážce znamenal derniéru Eagles na REDBULL DODGEBALL 2012. Když jsme se dostali k druhému zápasu, věděli jsme, co chceme hrát. Tým vypadal slušněji než předchozí, ale my jsme si věřili. Po slibném začátku, kdy jsme vybili jednoho protihráče, jsme udělali několik výrazných chyb, a než jsme se vzpamatovali, Matěj šel “do středu“. Bojoval statečně, ale zvrátit výsledek zápasu nedokázal“ komentuje porážku hráč s číslem 00 na zádech.

I přes vypadnutí v druhém kole hodnotí „dodgeballový“ manažer celou akci pozitivně: “Čekali jsme, že půjdeme trošku výše a že se umístíme alespoň v top10, ale nepodařilo se. Dalšího ročníku bych se určitě chtěl zúčastnit znova a myslím, že ostatní také. Dobře jsme se pobavili a pokecali mezi sebou i s ostatními což se teď moc nestává, jelikož je “offseason“. Snad dodgeball bude častěji než jednou za dva roky.“

Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE