Od pondělí do čtvrtka proběhly v tréninkové hale Eagles kondiční tréninky pod taktovkou trenéra z MLB Eda Subela 

Již druhý rok se na začátku halové sezony mohli čeští hráči zúčastnit tréninku pod vedením kondičních trenérů z MLB. Po loňské účasti Jeffa Krushela dorazil do české metropole Ed Subel.

Tréninkových jednotek se zúčastnilo celkem 55 hráčů ve věku od 10 – 21 let. V pondělí si přišli na své nejmladší účastníci ve věku 10 – 12 let. V úterý byli na řadě hráči kadetského věku a celý cyklus završili ve čtvrtek nejstarší hráči se zkušenostmi z dospělého baseballu.

Díky velmi dobrým vztahům české akademie s MLB máme příležitost zvát kondiční trenéry z různých týmů MLB“ komentuje příčinu účasti trenéra Clevelandu Indians trenér pražské Akademie Martin Šmidt. “Jsme rádi, že tyto kempy můžeme nabídnout i hráčům mimo organizaci baseballové akademie a ještě více nás těší, že toho hráči využívají.“ pokračuje člen realizačního týmu České republiky.

“Trénink zaměřený spíše na malé drobnosti a koordinaci skvěle připomněl, že baseball je hra vyžadující všestrannost“ našel pozitivu na tréninku přímý účastník David Bárta. “Pár cviků, každý 2x, trochu sprintů a musím uznat, že jsem druhý den proklínal každý schod“ hodnotí s úsměvem na závěr náročnost tréninku juniorský mistr České republiky.

Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE