Úvodní turnaj t-ballové WINTERLEAGUE hostil Trutnov a omladina Eagles se mezi účastníky neztratila.

Prognozy náledí a sněhu se nevyplnily, a tak cesta do Trutnova  i zpět proběhla bez jakýchkoliv problémů. V Trutnově nás čekala krásná velká hala, příjemní pořadatelé, ale i všichni soupeři bojující do posledního míče.

Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti jednomu ze dvou favoritů soutěže – Klackařům z Kostece. Celý zápas proti silnému soupeři byl skutečně odehrán bez naší jediné chyby a excelovalo především celé vnitřní pole. V druhé a třetí směně jsme soupeři nasázeli po šesti bodech a dovedli zápas do vítězného konce. V letošním roce jsme se s Klackaři střetli počtvrté, ale vyhráli jsme poprvé.

V druhém zápase proti Pirátům ze Žacléře nám „odešla“ pálka, zato soupeř pálil jako u Verdunu, včetně odpalů do zadní stěny (hala delší než v Krči)  a navíc dobře bránil. Vzpamatovali jsme se až ve čtvté a páté směně, ale to bylo málo. Na soupeře jsme prostě nestačili. Ve třetím zápase proti Sparks Mladé Buky jsme nastupovali proti soupeři, který předtím zvítězil nad Piráty 20:10. Pouze vítězství nám dalo šanci hrát o přední místo a to si uvědomili naši hráči a opět hráli pozorně a prosazovali se i na pálce. Od první směny s našimi pěti body jsme i výborně bránili a soupeř naše výrazné vítězství korigoval až  v poslední směně, kdy již bylo rozhodnuto.

Ve čtvrtém zápase proti HSM Trutnov, relativně slabšímu soupeři, jsme pro naše diváky připravili trochu napínavější průběh zápasu, kdy jsme sice celý zápas vedli, ale soupeř dobře bránil a bodově se držel celý zápas na dosah, a tak vítězství nebylo nijak přesvědčivé. Před naším posledním zápasem s druhým favoritem turnaje -s Rytíři Trutnov jsme věděli, že v případě vítězství vyhráváme celý turnaj, ale v případě prohry můžeme být i čtvrtí. Po celý zápas hráli naši kluci soustředěně, prakticky bez chyb, soupeře se nebáli a bylo na nich vydět, že chtějí vyhrát. Po prvé směně  byl stav 1:1, po druhé směně jsme vedli 3:2, ve třetí směně  Rytíři vyrovnali na 3:3 a v poslední směně udělali 3 body. U naší dohrávky vyšla pálka na konec našeho lineupu. Sílu našich odpalů  Rytíři zvládli a celý turnaj vyhráli. Ze sledu jednotlivých směn vyplývá, že jsme byli Rytířům  většinou rovnoceným soupeřem, ale nakonec byli přece jenom lepší a stali se vítězem celého turnaje. Druzí skončili Klackaři, třetí Eagles, čtvrtí Sparks, pátí Piráti a šestí HSM.

Slzy našich nejmenších usušil pohár za třetí místo, který je v letošním roce druhým největším úspěchem v soutěži desetiletých.

Turnaje se zúčastnili : Roberto Enriquez, Lukáš Přívozník, Jáchym Pechlát, Bertík Pražák, Vasko Kolev, Matyáš Smola, Kuba Kabele, Honza Uhlík, Filip Zavřel, Denis Herůfek a Kuba Hajný

Výsledky:

Klackaři Kostelec      -Eagles11: 13

Piráti Žacléř               -Eagles16 :  6

Sparks Mladé Buky   -Eagles8 : 11

Eagles                        -Trutnov11 :  8

Eagles                        – Rytíři Trutnov3 :  6

Díky rodičům za dopravu a bezvadné povzbuzování.

Pepa Zelinka a Matěj Topinka

P.S.

Je třeba si uvědomi, že naši kluci s věkovým průměrem pod 8 let (2×6,2×7,3×8 a 4×9 let) hráli na turnaji  U 10, kde mohli hrát i jedenáctiletí. Herní rozdíl mezi námi a soupeři byl především v jejich síle odpalů.