V prvním turnaji halové sezony zavítaly kadetky Eagles do Bohnic, kde místní tenisová hala hostila Joudrs Cup U16

O víkendu vyrazily kadetky na první halový turnaj sezony 2013, který hostila tenisová hala v Bohnicích. V rámci Joudrs Cupu jsme v sobotu hrály až odpoledne a prvním soupeřem byl Dvůr Králové. Byla to premiéra pro nový trenérský tým Sabina Borecká – Eliška Thompsonová. Duel s “Dvorkem“ hráčky Eagles prohrály, ale v turnaji pokračovaly dál a s nadšením porazily Joudrs Royal 25:8. Večer kadetky čekal ještě poslední zápas se Storms, který jsme také úspěšné zvládly a zdolaly jsme holky z Řep 29:18.

Druhý hrací den jsme se sešly už v 7:45, jelikož nás od 8:30 čekal úvodní zápas nedělního programu. Polský tým z Wroclavi, který přijel až patnáct minut před zápasem, jsme chtěly porazit a obsadit tak druhou pozici ve skupině. V hale bylo mokro a zima, a ještě k tomu podlaha strašně klouzala. S tím vším však měl problém i soupeř a my jsme naštěstí byly schopné se s tím vypořádat lépe. Ranní zápas jsme vyhrály 31:18 a už nás čekalo odpoledne semifinále. Dlouhá pauza nebyla nic příjemného, ale snažily jsme se holky udržovat v teple, abychom pak do semifinálového zápasu šly připravené. Mile nás překvapilo, když se ve dveřích haly objevili fanoušci. Zápas se otáčel sem a tam, ale nakonec Eagles v dohrávce udržely hráčky Merklína a postoupily do finále s těsnou výhrou 22:18.

Pak už nás čekalo jen finále. Očekávaly jsme, že se znovu setkáme s Dvorem Králové a nakonec tomu tak bylo. Před zápasem jsme si stanovili s týmem cíl – uhrát lepší výsledek než v sobotu. Jako správné finále byl zápas napínavý, body dělaly jak kadetky Eagles, tak Dvora Králové a bohužel v poslední směně, kdy měl Dvůr dohrávku už obrana Eagles po odpalu do středního pole nebyla schopná udržet bod a tím zápas skončil s konečným výsledkem 25:24 pro Dvůr. Každopádně to bylo veliké zlepšení od prvního zápasu, tím pádem jsme se mohly radovat z pokroku, který jsme viditelně zvládly.

Z turnaje máme radost, a doufám, že i do příštích zápasů a turnajů půjdou naše kadetky s takovým nadšením a radostí, jako jsme to viděli na Joudrs Cupu.

Eliška Thompsonová