Halová sezona žáků v plném proudu – 23.1.2013

Halová sezona žáků v plném proudu – 23.1.2013

Trenérka žákovské kategorie Alena Duspěvová hodnotí poslední zápasová měření sil žáků v Liberci a v Praze.

V poslední týdnu jsme se zúčastnili hned 2 turnajů – nejprve v Liberci, kde se nám bohužel nedařilo a po nepřesvědčivých výkonech jsme oprávněně skončili až na 6. místě. Nefungovala nám především pálka (hrozně jsme se se strojem „prali“, zatímco soupeři pálili), a pak také celková souhra, týmovost, komunikace a pokud se něco z toho objevilo, bylo to sporadické a osamělé….Mnoho mentálních chyb.

To tento víkend, kdy jsme na domácím turnaji postavili 2 týmy, to vypadalo zcela jinak. Tým White, který byl „áčkem“ odehrál celý turnaj ve velkém stylu, hráči věděli co hrát a také to hráli. Nás kouče vlastně ani nepotřebovali :)… Výsledky ostatně hovoří samy za sebe:  ze čtyř zápasů máme skóre 95:18, v každém zápase jsme dali přes 20 bodů a obdrželi 3,3,8,a 4 body za zápas. Vítězství v celém turnaji bylo opravdu zasloužené.

Green tým to byli naopak nováčci doplnění o Vaska Koleva z t-ballu, který se mezi nimi vůbec neztratil, naopak jeho nebojácné autování daleko větších hráčů na domácí metě bylo milým překvapením! Pochvalu zaslouží i Janko, Kubovo dvojče, který nám přišel při nedostatku hráčů pomoci. Ač to hrál poprvé z jeho zápalu a dravosti by si mělo hodně našich hráčů vzít příklad.

Ačkoliv většina kluků začala až na podzim s přibývajícími odehranými inningy se ve hře orientovali stále lépe, dokázali porazit 2 soupeře, budoucím finalistům z Kotlářky dali 11 bodů, v bitvě s bílými skórovali 8x a v zápase o 3. místo podlehli Lounům až v závěru o pouhé 4 body (9:13).

Takže velmi pěkný výsledek s kterým jsem já ani Petr rozhodně nepočítali. Vzhledem k momentálním herním zkušenostem většiny v týmu byla předvedená hra slibná.

Alena

Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE a ZDE.

Video z turnaje pak naleznete ZDE

Advertisement