Kadetky přivezly druhé místo z Joudrs Indoor Cupu U16 – 30.1.2013

Kadetky přivezly druhé místo z Joudrs Indoor Cupu U16 – 30.1.2013

Stereotyp zimní přípravy si herní prověrkou v pražských Bohnicích spestřil výběr kadetek. Na druhém Joudrs Cupu U16 obsadil po dramatickém finále 2. místo

Do turnaje hraného 19.-20.ledna 2013 v nafukovací hale v Bohnicích jsme nastoupili v nejmenším možném počtu hráček – v devíti. Přesto dobře naladěné a odpočaté holky prošly v odpoledním programu turnajem lehce jako orel protnuvší neslyšně oblohu při západu slunce. Po výsledcích Eagles – Spectrum 38:5, Eagles – Joudrs kadeti 32:25, Eagles – Třebíč Nuclears 34:5 si holky vybojovaly 1. místo ve skupině a možnost hrát semifinále opět až po obědě.

V neděli přišlo jen 8 hráček, devátou jsme si museli půjčovat! V semifinále holky zopakovaly kvalitní výkon na pálce i v obraně z předchozího průběhu turnaje. Hráčky Eagles ukázaly kadetům z Joudrs, že sílou a mohutností postav kadetů  proti jemnému předivu techniky, přehledu a umu dívek na rozjetý zelený válec prostě nemají. Po výsledku Eagles – Joudrs kadeti 28:24 holky postoupily do finále, kde na ně čekaly kadetky z Joudrs.

V prvním inningu v obraně se orlicím rozklepaly kolena a udělaly řadu chyb. Tím jsme nabídli soupeři řadů bodů, které zkrátka nemusely být. Škoda. V dalších směnách se holky uklidnily a předváděly pevnou obranu. Na pálce holky předváděly svůj velmi dobrý výkon. Soupeřky předváděly také vynikající pálkařské umění. A tak není divu, že finále skončilo nejtěsnějším možným výsledkem. Joudrs vyhrály o bod 30:29 a získaly 1. místo.

Turnaj ukázal, že v obraně i v útoku umíme hrát. A to dost dobře. Je potřeba také mít na paměti , že každý míč je důležitý. A když udělám chybu, uvědomím si ji, promyslím si, jak jsem to měl udělat, negativní myšlenky zaženu pryč a těším se na další příležitost ukázat, že jsem dobrý a „Kauči, spoluhráčky koukejte! Umím hrát a jde mi to!“

Za zmínku stojí i vystoupení družstva žákyně Joudrs žákyně. V pátek odehrály žákyňský miniturnaj, v sobotu a neděli kadetský turnaj. Dostaly se do boje o třetí místo. V zápase už sotva pletly nohama, přesto dokázaly porazil kadety z Joudrs o bod a získat 3. místo.

Za coach-team Lenka Pantůčková a Méďa

Advertisement