Martina Lackner: “Chci dopomoci k týmovým úspěchům” – 24.2.2013

Martina Lackner: “Chci dopomoci k týmovým úspěchům” – 24.2.2013

Významnou akvizici získal softballový tým Eagles Praha pro nadcházející sezonu. Úřadující mistryně republiky posílí zkušená rakouská reprezentantka MARTINA LACKNER.

Představila bys fanouškům Eagles svoji dosavadní softballovou kariéru?

Softball jsem začala hrát ve dvanácti letech doma v Rakousku poté, co jsem skončila s gymnastikou. V sezóně 2003/2004 jsem hrála ve Welligtonu na Novém Zélandu v týmu Royals. Mezi lety 2005 – 2007 jsem byla členkou týmu “Peanuts“ z italského Ronchi dei Legionari. Poté jsem se na rok vrátila hrát do Rakouska a poslední tři sezóny jsem odehrála v dresu Tex Town Tigers v holandském Enschede. Od patnácti let jsem členkou rakouské reprezentace, účastnila jsem se několika Mistrovství Evropy, dvou olympijských kvalifikací a mnoha evropských pohárů.

Čím to, že v sezoně 2013 budeš oblékat dres Eagles? 

Poté, co jsem se rozhodla nevrátit se do Holandska, měla jsem v úmyslu začít žít normální život v Rakousku. Brzy jsem ale začala pociťovat potřebu uniknout z “normálu“ a chtěla jsem hrát více zápasů na vyšší úrovni. A tak jsem napsala Gábovi email, jestli neví o nějakém týmu v České republice, který by o mě měl zájem. Tím to všechno začalo.

Máš nějaké zkušenosti s českým softballem?

Ani moc ne. Hrála jsem jen proti českým týmům na několika turnajích

Na JOUDRS INDOOR CUPU jsi odehrála první turnaj v zeleném dresu. Co si myslíš o týmu Eagles? 

Byla jsem nadšená, že můžu hrát na tomto turnaji s novými spoluhráčkami. Vřelé uvítání mi všechno velmi ulehčilo. Užily jsme si hodně srandy. Tým je dobrým mixem zkušeností a mladých talentů a tato kombinace společně funguje velmi dobře.

Znala jsi některé ze svých spoluhráček před turnajem? 

Ano, znala jsem Lucii Maršíkovou, Haka (Lenka Spurná) – potkaly jsme se v Nuoru před dvěma roky a od vidění znám Pochi (Tereza Pochobradská) a Sábu (Sabinu Boreckou). A samozřejmě znám Gábu, už ani nevím, od kdy J.

Jaké jsou tvé cíle do sezony 2013?

Mám mnoho cílů do této sezony. Nejdůležitějším je, abych se bavila hrou a přispěla k týmovým úspěchům, jak jen to bude možné. Všechno ostatní přijde samo, doufám. PMEZ a Mistrovství Evropy jsou významné události společně s Českou extraligou a Českým pohárem. Dalším cílem je naučit se česky.  

Proč sis vybrala číslo 11 na svůj dres?

Moje normální číslo je 10, na to jsem zvyklá z Rakouska. V Holandsku jsem pak měla tři roky číslo 2. Obě tato čísla však byly obsazená, a tak jsem si vybrala 11, protože 1+1 = 2 a to bylo to mé zmíněné „holandské“ číslo. A také, protože v češtině jedenáct mi zní legračně a současně i jako dobré číslo. Po pár dnech jsem si uvědomila, že 11 je moje šťastné číslo v tomto roce. Důvodem je narození neteře, která se narodila 11.2. 2013 … šťastná náhoda. Takže jsem se svým číslem 11 opravdu velmi spokojená !!!

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama