První triumf žen v nové sezoně – 12.2.2013

První triumf žen v nové sezoně – 12.2.2013

Extraligové softbalistky zvládly úspěšně vstup do sezony 2013, když bez porážky prošly Joudrs Indoor Cupem.

Obměněný kádr začal turnaj pátečním duelem s juniorskou reprezentaci ČR, která byla prošpikována zástupkyněmi krčské softballové školy. Mladé naděje zaskočily obhájkyně mistrovského titulu ostrým vstupem do utkání, po kterém vedli 4:0. Pálkařky Eagles se však po ospalém začátku probudily a deseti body stav otočily. V sobotních kláních čekaly hráčky Eagles dva pražští soupeři. V dopoledním zápase s Joudrs “B“ tým zaznamenal druhou výhru po vcelku jasném výsledku 7:1. V přímém souboji o první místo se svěřenkyně staronového trenéra Gáby Waageho utkaly se stále lepšícím se týmem Storms Řepy. Nejvyrovnanější zápas ve skupině skončil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 ve prospěch Eagles. V play-off byl prvním soupeřem nevyzpytatelný celek Čechie Praha. Eagles od začátku zápasu skórovali a utkání dovedli k celkovému výsledku 6:0. Výhra znamenala postup do nedělního duelu o přímý postup do finále.

V repríze skupinového zápasu byly semifinálovým vyzyvatelem hráčky Storms Řepy, které na sezonu hostováním posílila bývalá hráčka Eagles Bára Nemravová.  Řepy ani napodruhé nenašli recept na Eagles a proti rakouské posile na prkně Martině Lackner doběhly jen pro jeden bod.  Pálkařky Eagles byly úspěšnější a třemi body zařídila postup Eagles do finálového utkání. V něm se podruhé na turnaji utkaly hráčky z Krče s Čechií Praha. Eagles nasadili na nadhazovací prkno Petru Sudolskou, která důvěru trenérského týmu využila a potřetí v turnaji odházela zápas skvěle. Napínavá bitva dospěla až do tiebreakového vyústění. O prvenství Eagles rozhodla Martina Lackner dvoubodovým homerunem v dohrávce směny.

Nový tým, tak zvládl první turnaj sezony 2013. Mohl se opírat o skvělé výkony nadhazovaček Petry Sudolské a Martiny Lackner, které ukázaly, že budou platnými členkami kádru v nové sezoně. Finálový den na catcherovi zvládla bez větších obtíží  další “mladá puška“ Julie Havlíková. Pozadu nezůstal ani třetí import z juniorského týmu Šárka Nováková, které k solidní práci v poli přidala i několik hitů.

Krátké zhodnocení turnaje od hrající asistentky Lucie Maršíkové: “Do turnaje jsme vstupovaly se 4 novými posilami, našim cílem bylo – nejen herní poznávání, souhra pole a pálkařský trénink. Vše nám vyšlo skvěle – Šárka Nováková, Julča Havlíková, Péťa Sudolská a Marty Lackner se předvedly v tom nejlepším světle a mají plnou důvěru do sezony, za cely turnaj jsme udělaly minimálně chyb, odpálily mnoho krásných hitu a skvěle se bavily, co víc si přát. Jsem z fungování celého tymu nadšená“ dodává závěrem reprezentantka České republiky s číslem 1 na zádech.

Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE

Advertisement