T-ballová zimní sezona pokračovala na Joudrs – 5.2.2013

T-ballová zimní sezona pokračovala na Joudrs – 5.2.2013

O víkendu 26.1. a 27.1.2013 se naši nejmenší zúčastnili dvou turnajů t-ballu pořádaného JOUDRS Praha.

Naše t-ballisty jsme rozdělili do dvou stejně velikých skupin tak, aby v nich byli vždy zastoupeni jak ti zkušenější, tak i úplní nováčci. Cílem bylo, aby naši matadoři předali ostatním něco ze svých zkušeností, a aby si nováčci po tréninkové přípravě vyzkoušeli konečně hru naostro.

V sobotu 26.1. tak do řádně vychlazené tenisové nafukovací haly v Bohnicích sjeli Kuba Hajný, Denis Herůfek, Emma Beňová, Matyáš Smola, Roberto Enriquez, Vasko Kolev, Tereza Stejspalová, Martin Tůma, Matyáš a Kristián Poláškovi, Filip Kubíček a Matyáš Trčka.

Ve skupině jsme měli tým JOUDRS A a Havlíčkův Brod. Začínali jsme proti Joudrs, kteří v kategorii t-ball letos začínají. Přesto, že mladí Orlíci nezačali zápas koncentrovaně, dokázali jej bez vážnějších problémů dotáhnout do vítězného konce 16:7, zejména díky poměrně dobré pálce.

Ke druhému zápasu jsme nastoupili proti týmu z Havlíčkova Brodu, který pomýšlel na top umístění v turnaji. Do tohoto zápasu nastoupil náš tým již koncentrován, podal proti silnému soupeři téměř bezchybný výkon a již před dohrávkou poslední směny bylo jasné, že tento zápas vyhrajeme. Stalo se tak poměrem 17:9.

Tím jsme zvítězili ve skupině a utkali se s druhým ze skupiny A, jímž se stal tým Spectrum Praha. Ani zde naši mladí nezaváhali a opět dobrou pálkou nenechali nikoho na pochybách, že chtějí do finále.

Ve finále jsme nastoupili opět proti týmu Havlíčkova Brodu. Přes narůstající zimu v hale se trenéři snažili zkoncentrovat své svěřence k výkonu z druhého zápasu. Na hráčích však již byla znát únava, i zima jistě vykonala své. Přesto se jejich výkon v posledním zápasu zase tak lehce omluvit nedá.

Po celou dobu se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, naši orlíci měli navíc výhodu dohrávky. Před poslední směnou jsme vedli 11:6, měli jsme tedy celkem dostatečný náskok před soupeřem, byť jistotu jsme ještě neměli (ve směně je možno udělat maximálně 6 bodů). Soupeř nastoupil na pálku odhodlaně a celkem dobře pálil. Nicméně to byly odpaly, ze kterých by byl náš tým schopen většinou zahrát aut. Ne tak ovšem v tomto finále. Jako by zima zmrazila veškeré herní návyky i našich zkušených hráčů, a zahrát aut se tak stalo téměř noční můrou. Naopak jsme soupeři našimi nepřesnostmi darovali plno met navíc. Nepomohla ani rozmluva s koučem a pálka soupeře tak končila za stavu 11:12 v náš neprospěch, a to bez jediného zahraného autu. Naši však měli ještě dohrávku, stačilo udělat dva body a na pálku šel navíc její začátek (tedy silná pálka). Bohužel tři odevzdané „odpaly“ znamenali celkem jednoduché tři auty a naše druhé místo v turnaji.

V hodnocení herních výkonů našich hráčů z tohoto dne bych vyzdvihl zejména výkony nováčků, kteří se ukázali jako platní členové týmu a v některých případech i jako posila na pálce (Matyáš Polášek, Filip Kubíček, Tereza Stejspalová), několik efektních (a hlavně i efektivních) zákroků předvedl na první metě Kuba Hajný. Jinak po celý den (kromě závěru finále) hrál tým bez vážnějších chyb, snad někteří (překvapivě spíš zkušení) hráči ojediněle jako běžci na metách předvedli, jak to vypadá, když odejde koncentrace -).

Druhý den jsme se za již mnohem příznivějších klimatických podmínek (venku byly krásné 4 stupně nad nulou oproti -11 den předtím) opět dostavili do stejné haly. Protože se omluvil jeden tým, nehrálo se systémem skupin, ale každý s každým a následně o umístění.

Náš dnešní tým tvořili tito borci: Filip Zavřel, Jan Uhlík, Jáchym Pechlát, Matyáš Trčka, Martin Láska, Vasko Kolev, Matouš Bubeník, Matilda Bubeníková, Lucka Chlumová, Lukáš Duspěva a Šimon Vyklický.

Hned v prvním zápase jsme se utkali s favoritem turnaje, týmem Technika Brno. Po celkem jednoznačném průběhu zápasu (v němž jsme ale moc chyb neudělali, soupeř měl prostě excelentní pálku) jsme prohráli 15:5.

Další zápas s JOUDRS A skončil naopak zase naším jednoznačným vítězstvím 18:5. Další tým JOUDRS 1 jsme porazili 0:18, kdy bezchybnou hrou v obraně jsme soupeři neumožnili ani jednou skórovat. Následoval poslední zápas v základní části, kdy jsme nastoupili proti týmu Klackařů z Kostelce. Zápas měl určit pořadí na druhém a třetím místě po základní části.

V průběhu zápasu si naši borci dokázali vytvořit náskok a před soupeřovou dohrávkou poslední směny jsme vedli 11:5. Bylo tedy jasné, že zápas už neprohrajeme (je možno udělat max. 6 bodů ve směně) a stačilo tedy udělat tři auty dřív, než soupeř udělá šest bodů. Bohužel se objevilo deja-vu ze včerejšího finále a jak hrál tým do této doby bezchybně, v této dohrávce opět nevyšlo vůbec nic, k čemu jsme se dostali. Zápas tak skončil remízou 11:11, která nás přesto v konečném důsledku nemusela moc mrzet, protože druhý a třetí tým (Eagles a Klackaři) spolu tak jako tak hráli další zápas o postup do finále.

Tento zápas byl pak celkem vyrovnaný, i když v něm měl soupeř již trochu navrch, a to i kvůli několika našim mentálním chybám a nesoustředěnosti. V tomto duelu jsme nakonec prohráli těsně 11:13, což znamenalo konečné třetí místo na turnaji.

Pominu-li výpadek celého týmu v dohrávce prvního zápasu s Klackaři, celkový dojem z naší byl pozitivní. Opět mile překvapili nováčci (Lucka Chlumová a Lukáš Duspěva dobře pálili, Šimon Vyklický dobrou pálkou, tak zejména svojí hrou v poli).

Myslím ale, že si všichni hráči hru užili a získali zase další zkušenosti. Všem hráčům i rodičům pak děkuji za to, že vydrželi náročnější podmínky turnaje v nafukovací hale (doufám, že omrzliny již zmizely). 🙂

JT

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama