Herní příprava žáků na sezonu probíhá v plném proudu – 19.3.2013

Herní příprava žáků na sezonu probíhá v plném proudu – 19.3.2013

Žákovská kategorie absolvovala další dva přípravné turnaje na novou sezonu.

Nejprve jsme 3. března odjeli do Hrotovic sehrát  tři těžké zápasy proti domácím Nuclears, brněnským Drakům a jihomoravskému výběru Little League. Navíc se hrálo poprvé  v sezoně na živý nadhoz, tedy po dlouhé době možnost vyzkoušet naše letošní nadhazovače. Výsledkově jsme na Moravě neuspěli, a to především kvůli velkému nepoměru mezi hozenými striky a bally a z toho samozřejmě vyplývajícímu počtu met zdarma (31 : 2 od soupeřů). Potěšit nás snad mohl jen počet strike outů, který mluvil v náš prospěch (26 :18). Své nadhazovačské kvality nicméně potvrdil Shun, Pepa příjemně překvapil nejen rychlostí, ale především i přesností, byl naším nejlepším mužem na „kopci“. Snad tedy letos zúročí zkušenosti získané loni v týmu „White“. Celkově jsme za tři zápasy schytali skóre 33:5. Nebyla to pro nikoho z nás příjemná neděle, ale užitečné to každopádně bylo.

Jestli nám ta „moravská sprcha“ opravdu k něčemu bude nám mohl ukázat hned následující turnaj o Velkou cenu Prahy 12, který jsme odehráli v sobotu 16. března v tenisové hale na Hamru v Záběhlicích. Opět se hrálo s nadhozem a tentokrát nám to vyšlo lépe! V prvním zápase nepustil Lukáš výborným výkonem omlazený tým domácích Titans k žádnému bodu, takže skóre po 50 minutách bylo 13:0. V dalším zápase proti libereckým Patriots se na „kopci“ představil opět v dobré formě Pepa a s podporou dobré obrany zápas skončil 3:0 v náš prospěch.  Při účasti 9 týmů rozdělených do tří skupin následovaly vzájemné zápasy týmů, které se ve skupinách umístily na stejném místě. Jako vítěze naší skupiny nás tedy čekaly zápasy s Třebíčí a Mladými Buky. Na Třebíč jsme tentokrát nasadili zkušeného Shuna, který opět nezklamal. Rozhodujícím momentem zápasu se stala dvoubodová ulejvka Marka, která třebíčskou obranu poněkud rozebrala. Konečný výsledek 4:2.

Na poslední zápas jsme si museli počkat až do pozdních odpoledních hodin, takže se v hale trochu zhoršila viditelnost a také únava byla znát. Nicméně soupeř se s podmínkami vyrovnal lépe a s větší chutí po vítězství. Nadhazovat začal Mike a bohužel jsme hned v úvodu soupeři darovali 2 body po metách zdarma na naplněné mety. Soupeřův nadhazovač nás naopak držel zkrátka. Nám změna na nadhozu také prospěla, Marek, ač věkem t-ballista, házel skvěle. Naše pálka se probrala až v úvodu poslední směny, kdy nováček Kuba M. odpálil do středního pole a hned poté ho Lukáš rovněž odpalem na střed poslal domů. V dohrávce soupeř bohužel ještě přidal 2 body, takže výsledek byl 1:4. Vzhledem k tomu, že Třebíč v předchozím zápase porazila Buky 4:0 došlo ve finálové skupině ke kolečku, takže o vítězi celého turnaje rozhodly počty doběhů, které vynesly na první místo Třebíč (6), druzí jsme skončili my (5) a Buky byly celkově třetí se 4 doběhy. Když jsme po 12 a půl hodinách opouštěli halu hřál nás v té mrazivé noci pocit z dobré hry. Já osobně si budu pamatovat baseballové chvilky – třeba outy na domácí metě, Markovy ulejvky, Kubovy odpaly, Lukášovu hru… a rozhodně ten den nebyl ztráta času!

Březnové turnaje a vůbec celou zimní přípravu zakončíme o Velikonocích na našem Jarním turnaji, takže se přiďte podívat i „malý“ baseball stojí za to!

Fotogalerii od Matouše Outraty naleznete ZDE

Alena

Advertisement

Facebook

Baseball Czech

Trojlístek baseballistů se dostal do finální nominace České republiky na Mistrovství Evropy mužů, které hostí německá města Bonn a Solingen. Držíme palce Tomáš Duffy Duffek, Petr Zýma a Matej Hejma.

24 likes, 0 comments2 weeks ago

Kadeti ovládli Back 2 School 2019 - Eagles Praha, z.s. Baseball & Softball

25 likes, 0 comments2 weeks ago

Recent Tweets

(čeština) Reklama