Herní příprava žáků na sezonu probíhá v plném proudu – 19.3.2013

Herní příprava žáků na sezonu probíhá v plném proudu – 19.3.2013

Žákovská kategorie absolvovala další dva přípravné turnaje na novou sezonu.

Nejprve jsme 3. března odjeli do Hrotovic sehrát  tři těžké zápasy proti domácím Nuclears, brněnským Drakům a jihomoravskému výběru Little League. Navíc se hrálo poprvé  v sezoně na živý nadhoz, tedy po dlouhé době možnost vyzkoušet naše letošní nadhazovače. Výsledkově jsme na Moravě neuspěli, a to především kvůli velkému nepoměru mezi hozenými striky a bally a z toho samozřejmě vyplývajícímu počtu met zdarma (31 : 2 od soupeřů). Potěšit nás snad mohl jen počet strike outů, který mluvil v náš prospěch (26 :18). Své nadhazovačské kvality nicméně potvrdil Shun, Pepa příjemně překvapil nejen rychlostí, ale především i přesností, byl naším nejlepším mužem na „kopci“. Snad tedy letos zúročí zkušenosti získané loni v týmu „White“. Celkově jsme za tři zápasy schytali skóre 33:5. Nebyla to pro nikoho z nás příjemná neděle, ale užitečné to každopádně bylo.

Jestli nám ta „moravská sprcha“ opravdu k něčemu bude nám mohl ukázat hned následující turnaj o Velkou cenu Prahy 12, který jsme odehráli v sobotu 16. března v tenisové hale na Hamru v Záběhlicích. Opět se hrálo s nadhozem a tentokrát nám to vyšlo lépe! V prvním zápase nepustil Lukáš výborným výkonem omlazený tým domácích Titans k žádnému bodu, takže skóre po 50 minutách bylo 13:0. V dalším zápase proti libereckým Patriots se na „kopci“ představil opět v dobré formě Pepa a s podporou dobré obrany zápas skončil 3:0 v náš prospěch.  Při účasti 9 týmů rozdělených do tří skupin následovaly vzájemné zápasy týmů, které se ve skupinách umístily na stejném místě. Jako vítěze naší skupiny nás tedy čekaly zápasy s Třebíčí a Mladými Buky. Na Třebíč jsme tentokrát nasadili zkušeného Shuna, který opět nezklamal. Rozhodujícím momentem zápasu se stala dvoubodová ulejvka Marka, která třebíčskou obranu poněkud rozebrala. Konečný výsledek 4:2.

Na poslední zápas jsme si museli počkat až do pozdních odpoledních hodin, takže se v hale trochu zhoršila viditelnost a také únava byla znát. Nicméně soupeř se s podmínkami vyrovnal lépe a s větší chutí po vítězství. Nadhazovat začal Mike a bohužel jsme hned v úvodu soupeři darovali 2 body po metách zdarma na naplněné mety. Soupeřův nadhazovač nás naopak držel zkrátka. Nám změna na nadhozu také prospěla, Marek, ač věkem t-ballista, házel skvěle. Naše pálka se probrala až v úvodu poslední směny, kdy nováček Kuba M. odpálil do středního pole a hned poté ho Lukáš rovněž odpalem na střed poslal domů. V dohrávce soupeř bohužel ještě přidal 2 body, takže výsledek byl 1:4. Vzhledem k tomu, že Třebíč v předchozím zápase porazila Buky 4:0 došlo ve finálové skupině ke kolečku, takže o vítězi celého turnaje rozhodly počty doběhů, které vynesly na první místo Třebíč (6), druzí jsme skončili my (5) a Buky byly celkově třetí se 4 doběhy. Když jsme po 12 a půl hodinách opouštěli halu hřál nás v té mrazivé noci pocit z dobré hry. Já osobně si budu pamatovat baseballové chvilky – třeba outy na domácí metě, Markovy ulejvky, Kubovy odpaly, Lukášovu hru… a rozhodně ten den nebyl ztráta času!

Březnové turnaje a vůbec celou zimní přípravu zakončíme o Velikonocích na našem Jarním turnaji, takže se přiďte podívat i „malý“ baseball stojí za to!

Fotogalerii od Matouše Outraty naleznete ZDE

Alena

Advertisement