Richard Kania: Chceme se neustále zlepšovat – 17.3.2013

Richard Kania: Chceme se neustále zlepšovat – 17.3.2013

Po úspěšné sezoně 2012 došlo v baseballovém A-týmu k menšímu “zemětřesení”. Kromě velkého pohybu v hráčském kádru došlo i ke změně v realizačním týmu, kde Andy Berglunda vystřídal v roli hlavního trenéra elitního baseballového celku zkušený stratég Richard Kania.

Jak jsi spokojen se zimní přípravou?

Zimní příprava byla v rámci možností velmi dobrá. Nevýhodou jsou pozdní hodiny v úterý a velký věkový rozdíl hráčů. Naštěstí někteří z našich nových svěřenců mohli chodit s kadety nebo na akademii. Což sice zaplnilo tréninkovou mezeru, ale v rámci tvorby dobrých vazeb v týmu to není ideální.

Co hráče před začátkem baseballové extraligy ještě čeká?

Doufám, že už brzy nás čekají tréninky venku. Máme sice super prostory v hale, ale všichni už se těšíme ven. V plánu máme brigádu – kde se dá posoudit jak dobrý je týmový duch, pak  jednodenní soustředění a hlavní zkouška bude První jarní homerun. Původně jsme měli jet ještě na turnaj do Regensburgu, ale to bohužel nevyšlo.

Jaký je stav současného kádru?

Hodně kluků z loňského “Áčka“ skončilo nebo odešlo do zahraničí, takže skládáme dohromady v podstatě nový tým. To je velká výzva, ale i šance pro mladé hráče, kteří moc příležitostí v Extralize neměli. Na druhou stranu byli zvyklí na výzvy v ČML i v Juniorské extralize. Když zkusím vyjmenovat lidi, kteří odešli a kterým bychom měli vyseknout velkou poklonu za loňský rok, pak to jsou: Ruda Pelzl (do Austrálie), Štěpán Hušek – Čenda, Honza Drábek (roční pauza), Honza Pojer (do Německa) Kuba Jonák (rodinné důvody), Matěj Hušek (do Kanady), Tomáš Sýkora (hostování do Tempa Titans). Dočasně jsou pryč Dan Vítek a Petr zýma (USA), ale ti by se měli vráit v červnu.

Vrátil se Tomáš Duffek a čekáme ještě jednu posilu z Austrálie.    

Koho budeš mít ve svém realizačním týmu?

Zatím jsme v týmu se Zuzanou Šrejberovou, ale velmi výrazně nám pomáhá při tréninku Matěj Hejma. Je skvělé, že můžeme využít jeho zkušeností z Minnesoty Twins. Trénink vnějšího pole pod jeho vedením má vemi dobrý “drive”. V rámci svých možností mi pomáhá Andy Berglund, kterému náš klub přirostl k srdci. 

Jaký styl hry budeš uplatňovat a po hráčích vyžadovat?

Jak vyplývá z výše napsaného, budeme mít mladý tým, takže se dá čekat, že to nebude jednoduchá sezóna. Chci hrát agresivní útočný baseball. V loňském roce jsme v ČML a JExL praktikovali pozitivní koučink a měli jsme velmi dobrého týmového ducha. Nevidím důvod, proč bychom stejný přístup neměli uplatňovat i o kategorii výš. 

Jaké jsou cíle do sezony 2013?

Chceme postoupit do play-off a tam dopadnout co nejlépe. To je ale věc, kterou těžko ovlivníme. Takže náš cíl je, hrát co nejlépe a neustále zlepšovat sebe, tým a hru.  Když se nám to podaří, pak nás výsledky mile překvapí.

Co bude devízou Eagles v nové sezoně?

Věřím, že to bude skloubení starších a zkušených hráčů a vůle po tom se prosadit u mladých. Máme nejlepší juniory v zemi. Kdykoliv jsme se účastnili Juniorské Extraligy, tak jsme ji vyhráli. Teď je na čase tohoto faktu využít a pokračovat v nasazení, které juniorům v loňském roce nechybělo. Věřím, že tím by mohli nakazit i starší kluky, kteří loni odehráli super sezónu, ale bohužel nevyhráli poslední zápas. Možná proto jich tolik skončilo, ale ti, kteří zůstali, zatím do týmu zapadli, jakoby tam byli odjakživa.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama