V Eagles jsou hráčky světové úrovně, tvrdí nový trenér Waage – 22.3.2013

V Eagles jsou hráčky světové úrovně, tvrdí nový trenér Waage – 22.3.2013

Krátký předsezonní rozhovor se staronovým hlavním trenérem softbalového A-týmu Gabrielem Waagem, který po dvou mistrovských titulech nahradil ve funkci Tomáše Bendu.

Jak probíhá příprava a co hráčky Eagles před sezonou ještě čeká?

Příprava na sezónu A týmu žen probíhá trochu izolovaně, neboť je tu řada limitujících faktorů. Z 15ti členného kádru máme 5 hráček v reprezentaci, která se připravuje na ME skoro každý víkend. Dále jsou tu hráčky pracující přes týden mimo Prahu či aktuálně dlouhodobě zraněné či po operaci kolena.  Takže všichni se na tréninku asi v zimě nesejdeme. Příprava je tak dominantně zaměřena na posilování, pálku a nadhoz. Před začátkem extraligy budeme herně ladit formu na mezinárodním turnaji v holandském Enschede a na tradičním domácím Jarním turnaj žen.

Stav současného kádru (zdravotní, případné posily jaké dorazí)?

Máme dvě hráčky dlouhodobě zraněné (Jana Chýlová a Lucie Sudolská). Snad se ale dají do sezóny dohromady. Do týmu přišly 3 hráčky z B-týmu (Šárka Nováková, Petra Sudolská a Julie Havlíková). Celou sezónu s námi bude hrát Martina Lackner, rakouská reprezentantka, která hrála několik let nejvyšší holandskou ligu.

Jaký budeš mít realizační tým, co budou mít asistenti na starost?

Realizační tým se oproti loňsku změnil. Na základě dohody s Maršou a Hakem provedu tým sezónou 2013 s tím, že hlavním cílem je ukázat jim všechny souvislosti s vedením extraligového týmu tak, aby byly schopné ho převzít. Beny bude nejen asistentem, ale také technickým vedoucím a mediálním manažerem.

Jaký styl hry budeš uplatňovat a po hráčkách vyžadovat?

Mým cílem bylo odjakživa v hráčkách probudit chuť a vůli dosahovat více a já jim v tom chci ukazovat cesty. To byl a bude můj styl, to se asi nezmění. Po hráčkách vyžaduji odpovědnost v přístupu k celému týmu, jinak to fungovat nebude.

Ještě je sice brzo, ale co bude devízou týmu a naopak, kde by tým mohla “tlačit bota”?

Devízou Eagles jsou hráčky na světové úrovni, k čemuž jim dopomohly základy získané v Krči převážně u Aleše Chýle. A co je slabinou? To přeci nebudu prozrazovat. J Jen doufám, že bude na sezónu k dispozici dost hráček.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama