A tým zahájil Extraligu bojovným výkonem – 15.4.2013

A tým zahájil Extraligu bojovným výkonem – 15.4.2013

V prvním dvoukole jsme sice výsledkově nestačili na Techniku Brno, ale bojovný výkon mužstva a hlavně hra nováčků v týmu příjemně překvapila.

V sobotu se A tým mužů utkal se svým soupeřem z loňského semifinále Technikou Brno. Soupeř přijel posílen o tři cizince, ale ještě pořádně netrénoval venku. My jsme taky venku moc nepobyli, tak se dalo očekávat, že utkání nebudou příliš pohledná. Opak byl pravdou.

Oba týmy hrály naplno a v obou případech byly zápasy vyrovnané a rozhodovalo se v posledních směnách. Bohužel v obou zápasech měla na konci víc bodů Technika. Přesto můžeme zápasy hodnotit velmi pozitivně. Noví, mladí nadhazovači: David Bárta a Viktor Šmidt si jasně řekli o místo a ukázali dalším, kteří ještě nedostali šanci, že je možné se prosadit i v Extralize. V poli se velmi líbil Láďa Vrbský, který už sice nějaké zkušenosti v Extralize měl možnost nasbírat, ale přehled s jakým zahrál dvojaut F9, 9-3 byl famózní. Na Davidu Vohánkovi byla trošku znát nervozita, ale o to cennější je fakt, že se dokázal vyrovnat s prvními nejistými zákroky, srovnat se a v druhé části sobotního programu i pálkařsky podporovat náš útok.

Extraligově zkušený, ale nováček na svém postu, Lukáš Borecký odehrál oba zápasy, jakoby tam od jaktěživa patřil.

I celková atmosféra v týmu, kdy „staří“ i“ mladí“ bojovali a vzájemně se doplňovali, je dobrým základem pro nadcházející sezónu. K dobré atmosféře výrazně přispěli i „batboys“ z mladších kadetů kluci- Šimon Blažek, Jan Imramovský, Jan Střecha a Lukáš Víšek, kteří běhali pro míče a pálky jakoby to byla Major League. Pokud jsme jim to dostatečně neřekli, pak je vhodné, aby se alespoň touto cestou dozvěděli, že si jejich dobré práce všimli všichni hráči a trenéři na střídačce.

Pozitivně můžeme hodnotit i bojovnost Tomáše Duffka na nadhozu, když po slabé první směně se rozházel k velmi dobrému výkonu.

V záloze ještě na svoji šanci čekají další mladí mistři republiky z loňské juniorské soutěže, a pokud se budou do hry zapojovat jako ti, kteří dostali šanci v sobotu, vidím naši hráčskou budoucnost velmi dobře.

Advertisement