Krčandu potřetí v řadě vyhrál Dvůr Králové – 26.4.2013

Krčandu potřetí v řadě vyhrál Dvůr Králové – 26.4.2013

Pošestnácté se sjely týmy kadetek do areálu Eagles Praha. V bojích o vstupenku na finálový turnaj do USA zápolilo celkem 12 týmů z celé Evropy.

Družstva byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin. Ve skupině A jasně dominoval tým Dvora Králové nad Labem, který v základní skupině obdržel pouze dva body. O druhé místo v semifinále se přetahovali turnajoví nováčci, srbští Wild Cats Bělehrad a Diamond Dawgs z Německa. Do souboje o finále nakonec postoupily “Divoké kočky“. Slovenský zástupce Trnava Panthers pomýšlel na lepší umístění, ale slibně rozehrané partie s Moscovií 2 a Diamond Dawgs nedotáhl ke zdárnému konci, což znamenalo účast v zápase o 7. místo.

Skupinu B ovládl druhý hlavní kandidát na finálové boje starší celek Moscovie, který si cestu do finále „vyšlapal“ neméně suverénně jako Dvůr Králové. Domácí Eagles střídali lepší pasáže s horšími, přesto obsadili v tabulce druhé místo, díky lepšímu vzájemnému zápasu s polskými Gepardy Zory. Na “bramborové“ pozici skončily hráčky litevského Vilniusu a na chvostu skončily celky Future Praha (žákyně) a němečtí Stuttgart Select.

Nedělní program znamenal vyvrcholení turnaje v podobě zápasů o umístění. Semifinále patřila favoritům, Dvůr Králové jasně předčil Eagles v poměru 15:2. Druhý finalista vzešel po dramatičtějším průběhu, když Moscovia porazila “kočky“ z Bělehradu 5:1 a po roce se tak sešly ve finále stejné soupeřky. Diváci mohli vidět po celý den řadu dramatických zápasů, které se rozhodovaly až v samotné koncovce. Výjimkou nebylo ani utkání o třetí místo, které kadetky Eagles Praha otočili ve svůj prospěch až v dohrávce poslední směny. Bronzovou příčku ukořistily po výhře 2:1. Před finálovým duelem zazněly státní hymny obou finalistů v podání HOUSLOVÝCH PÁŽAT. Poslední zápas opanovaly zástupkyně České republiky a po výhře 12:2 obhájily prvenství na Krčandě.

Nejlepší hráčky turnaje: 

Best pitcher: Apolena Výborná (Dvůr Králové nad Labem)

Best hitter: Yulia Buznikova (Moscovia)

MVP: Gábina Slabá (Eagles Praha)

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE v sekci KRČANDA – PONY LEAGUE

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama