Německá nadvláda nad SUMA OPEN – PONY LEAGUE pokračuje – 25.4.2013

Německá nadvláda nad SUMA OPEN – PONY LEAGUE pokračuje – 25.4.2013

12. ročník kadetského turnaje SUMA OPEN – PONY LEAGUE zná své vítěze.

Ve dnech 18.-21.4. se hrál v areálech EAGLES PRAHA A TEMPO PRAHA největší mládežnický baseballový turnaj SUMA OPEN – PONY LEAGUE EUROPEAN QUALIFIER 2013. Turnaj probíhal za značně proměnlivého počasí ve dvou věkových kategoriích U16 (Eagles park) a U14 (Tempo park). Zúčastnilo se 30 týmů ze 12 zemí z celé Evropy a ve čtvrtek úderem desáté hodiny začaly první zápasy, které tak zahájily tento významný turnaj. Utkání probíhala hned od začátku ve výborném tempu a  na všech hráčích byla vidět chuť po vítězství.

V čtvrtek a pátek se odehrálo v obou kategoriích kategorie 43 zápasů v základních skupinách. V areálu Eagles dominovaly týmy GERMAN ACADEMY, CZECH ACADEMY, SK KOTLÁŘKA A BC VILNIUS z Litvy. Na Tempu hrály výborně celky GERMAN ACADEMY, BREST ZUBRS z Běloruska, BC VILNIUS z Litvy a BALASHIHA z Ruska.

V sobotu si počasí připravilo pro pořadatele velkou zkoušku. Celý den byl velice chladný a lehce pršelo. Naštěstí se podařilo odehrát všechna utkání včas a podle rozpisu. Pořadatelé předvedli obětavý výkon a maximální nasazení a tak se hrálo dál. Sobotní čtvrtfinálová utkání a zápasy o konečné příčky měly výborný náboj a snaha o co nejlepší umístění byla vidět z každého zápasu. Poslední duel sobotního dne byl ukončen až před půlnocí, kdy v tomto utkání zvítězil izraelský tým.

Krásné nedělní počasí podtrhlo zápasy o konečné umístění jednotlivých týmů. V kategorii U16 skončily utkání o třetí místo a finále poměrně jednoznačně naopak v kategorii U14 to bylo velice vyrovnané. Skvělý baseball byl nakonec se šťastnou tečkou pro Německou baseballovou akademii, která obhájila své vítězství v obou kategoriích z roku 2012 a postoupila tak do srpnového celosvětového finále – Světové série PONY League v USA.

Zajímavostí nedělního odpoledne bylo slavnostní zahájení finálového utkání v Eagles parku, o které se postarala skupina HOUSLOVÁ PÁŽATA, která bezvadně zahrála národní hymny obou finalistů a připravila tak všem úžasný zážitek.

Závěrečného vyhlášení se ujala ředitelka firmy SUMA, hlavního sponzora turnaje, paní Daniela Sýkorová a ředitel turnaje pan Jan Bagin. Předání zajímavých a originálních cen ze skla, medailí a vzpomínkových plaket pro vítězné týmy a nejlepší hráče pak bylo pěkným zakončením celého turnaje.

Závěrem patří poděkování všem sponzorům – firmě SUMA a.s. (hlavnímu sponzorovi turnaje), firmě Epson, Magistrátu Hlavního města Prahy, Městské části Praha 4 a Městské části Praha 12 za podporu. Bez jejich podpory by vůbec nebylo myslitelné připravit takto rozsáhlý baseballový turnaj pro mládež z celé Evropy.

Ocenění patří ale také všem týmům za nasazení, soutěživost a fair play v průběhu celého turnaje.

Nejlepší hráči turnaje:

Kategorie U16

Best Hitter: LUKAS PUPININKAS (BC Vilnius)

Best Pitcher: MATT TARRANT (London Mets)

MVP: BENJAMIN THAQI (German Academy)

Kategorie U14

Best Hitter: VLADISLAV ILIN (Brest Zubrs)

Best Pitcher: MARIUS BALANDIS (BC Vilnius)

MVP: NIKLAS RIMMEL (German Academy)

Konečně pořadí, statistiky a kompletní výsledkový servis naleznete na webových stránkách Eagles Praha

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama