Obhájkyně titulu na úvod jednou zaváhaly – 23.4.2013

Obhájkyně titulu na úvod jednou zaváhaly – 23.4.2013

Elitní ženský softballový celek vstoupil do extraligových bojů. Z úvodního hracího víkendu odchází s bilancí 3 výher a 1 porážky.

V prvním extraligovém víkendu čekaly na hráčky Eagles týmy STORMS a ČECHIE Praha. Nutno podotknout, že předzápasová příprava obhájkyň titulu se skládala pouze z dvou odehraných přátelských utkání se Sabatem a právě zmiňovanými STORMS a 2 venkovních tréninků. Důvodem bylo počasí, které letos zapříčinilo zrušení všech jarních turnajů, na kterých se tým chtěl sehrát a připravit se tak na nadcházející sezónu, kde budou hráčky z Krče potřetí v řadě obhájit zisk mistrovského titulu.

STORMS – EAGLES, zápas 1., sobota 20. 4.

V sobotním double zápasu tým postrádal Lucku Maršíkovou (Maršu) a Terku Pochobradskou (Pochy). Důvodem jejich absence je angažmá v holandských týmech, které hrají nejvyšší holandskou ligu. Do zápasu Eagles vstupovali jako favorité na vítězství, avšak bylo znát, že dva pilíře základní sestavy chybí. Počasí si opět vybralo nejmíň vhodný okamžik a tak se zápasy odehráli při 12 stupních a občasných dešťových přeháňkách. Ani počet hráčů nebyl zrovna ideální, nastupovali jsme v 11 lidech, tým limitují vleklá zranění hráček, nemoci a operace. Sestavu jsme poslepovali a některé z nás si vyzkoušely posty, které buď dlouho nehrály, anebo vůbec nikdy nehrály. Náš tým ale také posílil o hráčky z juniorek/B týmu, Julču Havlíkovou, Péťu Sudolskou a Šárku Novákovou, které budou jistě oporami a přínosem pro A tým tuto sezónu.

Sestava pro první zápas:

Sába Borecká/C, Péťa Sudolská/P, Lenka (Hak) Spurná/1B, Lucka (Koks) Černohlávková/2B, Téra Němečková/3B,Marty Lackner/SS, Šárka Nováková/LF, Linda Havlíková/CF, Julča Havlíková/RF.

V dohrávce první směny jsme dostali doslova ledovou sprchu, když se Storms ujali vedení po kombinaci dobrých odpalů a našich erorů  a při dohrávce první směny svítilo na tabuli hrozivé skóre 9:0 ve prospěch soupeře. Byl před námi opravdu nelehký úkol, dohnat obrovskou ztrátu. Storms vystřídali svého nejlepšího catchera Barboru Nemravovou a to se záhy ukázalo jako ne příliš dobrý krok. Nejenom, že jsme začali propalovat soupeřovu obranu, ale stejně tak jsme postupovali po metách na pass bally. Na začátku čtvrté a páté směny jsme korigovaly stav na 10:8, což vedlo k tomu, že hlavní coach Storms poslal znovu do obrany původní sestavu a vystřídal svou nadhazovací jedničku Adélu Weissovou. V šesté směně jsme se bodově neprosadili, ale bohužel pro nás Storms dokázali přidat ještě dva body. Na začátku sedmé směny a tedy při naší poslední šanci minimálně na vyrovnání jsme obsadili první a druhou metu, vytoužený odpal však už nepřišel. Za zmínku stojí výkon Péti Sudolské na prkně, která měla svojí premiéru v Extralize žen a poprala se s tím velmi dobře, i přesto že zpočátku byla jistá nervozita znát. A samozřejmě výkon celého týmu, který ani po tak velkém náskoku Storms „nesložil zbraně“ a bojovností a dravostí dokázal, že letos se budou v EXLŽ dít jistě zajímavé věci.

Výsledek STORMS x EAGLES 12:8

STORMS – EAGLES, zápas 2., sobota 20. 4.

Hlavní coach Gabriel Waage promíchal o přestávce sestavou na druhý zápas a bylo jasné, že pro nic jiného než pro povinné vítězství si nejdeme. Na prkně se tak poprvé v Extralize mohla představit opora našeho A-týmu, rakouská reprezentantka Martina Lackner, která bude hostovat v Eagles celou sezónu.

Sestava pro druhý zápas:

Sába Borecká/C, Marty Lackner/P, Péťa Sudolská/1B, Julča Havlíková /2B, Lenka (Hak) Spurná/3B, Lůca (Koks) Černohlávková /SS, Lucka Kozárová/LF, Linda Havlíková/CF, Bára Křížová/RF

Zápasem jsme projeli jako nůž máslem. Bez zbytečného zdržování jsme nadělili Storms rozdíl v podobě výsledku 8:1 a dali tak jednoznačně najevo, že nás první zápas nijak nerozhodil. Ačkoliv bychom spíš uvítali za sobotu dvě výhry, protože nás čekalo v neděli poměrně těžké dvojutkání s Čechií, která má ve svém kádru řadu zkušených hráček a to nejen z řad reprezentace a jejich hra bývá nevyzpytatelná, v loňském roce nám v základní hrací části nadělily hned 4 prohry.

Eagles se prezentovali několika pěknými odpaly, obrana pracovala perfektně, Marty nepovolila pálkařkám soupeře takřka žádný tlak a Sába Borecká splnila dokonale roli lead offa. Za zmínku pro tento zápas stojí roztřesený Hak s Koksem, když se snažily pokrýt levou stranu vnitřního pole na pro ně absolutně nestandardních postech – trojce a spojce – a to se jim povedlo, po zápase pak mohly odcházet se vztyčenou hlavou J

Výsledek STORMS x EAGLES 1:8

V neděli nás čekalo utkání proti Čechii od 14:00 a od 16:00 na hřišti Sabatu, které je nyní i domácím hřištěm našeho soupeře. Z Holandska se vrátila Marša s Pochy a tak jsme tentokrát mohly sestavu ponechat ve standardním složení.

ČECHIE – EAGLES, zápas 1., neděle 21. 4.

Sestava pro první zápas:

Sába Borecká/C, Lucie Maršíková/P, Lenka (Hak) Spurná/CF, Lucka (Koks) Černohlávková/2B, Téra (Pochy) Pochobradská/SS, Marty Lackner/3B, Linka Havlíková/LF, Lucka Kozárová /RF, Péťa Sudolská/1B.

Na prkno se za Čechii postavila Eliška Pojerová, která se prezentuje především nadhozy, které lítají do nižší části pálkařské zóny. Z počátku jsme se nemohly s tímto nadhozem zcela vyrovnat, i když nám značně pomáhal rozhodčí, který nesdílel stejný názor na strike zónu jako celá obrana Čechie. Po prvním oťukávání jsme se ve druhé směně ujali vedení a postupně přidávali body. Díky výbornému výkonu Lucky Maršíkové v kruhu, která umožnila pouze dva hity za celý zápas a nadstandardnímu pálkařskému představení Péti Sudolské, která měla 3 hity ze 3 startů jsme v dohrávce páté směny ukončili trápení Čechie a zvítězili rozdílem 7:0.

Výsledek ČECHIE x EAGLES  0:7

ČECHIE – EAGLES, zápas 2., neděle 21. 4.

Sestava pro druhý zápas:

Sába Borecká/C, Marty Lackner/P, Lenka (Hak) Spurná/CF, Lucka (Koks) Černohlávková/2B, Téra (Pochy) Pochobradská/SS, Téra Němečková/3B, Linka Havlíková/LF, Petra Sudolská /RF, Lucka Maršíková/1B

Ve druhém zápase jsme museli čelit nadhozu Kristýny Kalinové, která mění často rychlosti a je schopná za start pálkaři hodit i 3 change up v řadě. Do třetí směny jsme dali pouze 1 bod a tak bylo skóre 1:0 pro nás ne příliš dobře vyhlížející, protože v případě Čechie jeden bod ztráty neznamená vůbec nic. Naštěstí ve čtvrté směně přišel trojmetový odpal na plné mety při dvou autech a tak jsme se mohly trochu uklidnit při stavu 4:0 pro nás. Marty nepovolovala pálkařkám téměř nic, a v dohrávce 6 směny Čechie jen upravila skóre na 6:1. Tímto výsledkem zápas také skončil a my se mohly radovat z třech výher za víkend.

Výsledek ČECHIE x EAGLES  1:6

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama