Baseballisté odjíždějí do Německa udržet české pozice na PMEZ – 30.5.2013

Baseballisté odjíždějí do Německa udržet české pozice na PMEZ – 30.5.2013

Baseballový A-tým Eagles čeká v následujícím týdnu Pohár mistrů evropských zemí, který hostí německý Regensburg. V náročném programu čeká stříbrný celek z roku 2012 pět zápasů v pěti dnech. „Nejedeme do Regensburgu s úmyslem dávat soupeřům něco zadarmo,“ ujišťuje jedna z opor týmů Matěj Hejma.

Eagles neodjíždějí v konkurenci týmů, které dlouhodobě patří do evropské špičky v roli favoritů, i tak nechtějí dát svoji kůži v zápasech lacino. „Do většiny zápasů budeme sice vstupovat jako papírově slabší tým, ale právě této pozice se budeme snažit využít v náš prospěch a soupeře budeme chtít zaskočit,“ dodává hráč se zkušenostmi se zámořským baseballem. „Budeme bojovat od začátku do konce. Vždycky říkám: My neprohráváme, jen nám občas dojdou inningy,“ nastiňuje týmovou filozofii vyznavač pozitivního koučingu, hlavní trenér Richard Kania.

Náročný program odstartuje v úterý zápasem proti nejlepšímu evropskému celku posledních let T&A San Marino. „Soupeři budou ve velké většině papírově silnější, zkušenější a vyhranější, ale my budeme mít větší srdce. To nám může hodně pomoci,“ hodnotí staronový trenér. Papírově nejhratelnějším soupeřem ve skupině je další nováček na PMEZ Bern Cardinals. Případná výhra by napomohla k naplnění hlavního cíle udržení pozice v PMEZ pro český baseball. Jaká k vítězství vede cesta? „Je to jednoduché. Hrát jak nejlépe umíme. Nic víc, nic míň.“

Kádr, který odjíždí reprezentovat nejen klub, ale celý český baseball, čítá 21 osob, 18 hráčů a tři členy realizačního týmů. „Bohužel nemůžu vzít sebou všechny hráče, které bych chtěl,“ lituje Kania. Důvody jsou dva. Vedle financí je to nedostatečný herní prostor pro všechny hráče. „Jet na takový turnaj a sedět na lavičce by nebylo fér. Je škoda, že nemůžu vzít Lukáše Josefuse, který po zranění dře na trénincích, ale ještě není úplně fit. Podobné je to s Michalem Müllerem – jeho zkušenosti a pohled na baseball by se hodily. Stejně tak by si účast zasloužili i mladší jako třeba Matěj Dědek či Jakub Hospodský.“

Celý tým se však i přes drobné problémy na turnaj těší. „Bude to nová zkušenost a výzva. Navíc nemáme co ztratit. V letošní sezóně jsme hodně omladili a překopali sestavu. Takže očekáváme to nejhorší a doufáme v nejlepší. Favoriti mohou jen zklamat, my můžeme jen příjemně překvapit a to je to s čím tam jedeme,“ dodává závěrem šéf týmů.

O aktualitách z PMEZ budeme fanoušky Eagles informovat přímo z centra dění jak na internetových stránkách, tak na sociálních sítích Facebook a Twitter. Z každého zápasu bude od pořadatelů připraven živý online přenos.

O turnaji:

Systém turnaje rozděluje 12 nejlepších evropských družstev do dvou skupin po šesti týmech. První skupinu hostí Regensburg, druhou Barcelona, kam cestuje další vyslanec českého baseballu Draci Brno. V základní skupině se hraje systémem každý s každým. První dva celky každé skupiny sehrají duel o možnost účasti ve finálové sérii na konci srpna, která se hraje na dva vítězné zápasy. Poslední celek každé skupiny padá do baráže, kde bojuje o místo v elitní společnosti s vítězi kvalifikačních skupin.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama