Juniorky na domácím šampionátu neuspěly – 30.5.2013

Juniorky na domácím šampionátu neuspěly – 30.5.2013

Dva dny bojů o titul softballových mistryň do devatenácti let se odehrály o posledním květnovém víkendu na hřištích Eagles Parku.

Bylo přihlášeno osm týmů ve dvou skupinách, nasazeni jsme byli my, Eagles, jako loňský finalista a také vítěz roku 2012 – tým Ledenic.

Klíčový byl úvodní zápas s Joudrs, který jsme odehrály v sobotu ráno. Po výborném výkonu nadhazovačky Báry Stárkové jsme šli za stavu 1:1 do tie-breaku. V něm se pak bohužel ukázala síla a lepší herní praxe hráček Joudrs neboli Dvora Králové a zatímco náš bod zůstal smutně sedět na třetí metě, tak hráčky Joudrs skórovaly a vyhrály 1:2. Jejich cesta za medailemi byla v tu chvíli o dost přímější.

V dalším utkání jsme porazili tým Kotlářky 12:3 a dalšího soupeře ze skupiny – Techniku Brno – jsme deklasovali 19:1. Na pálce se dařilo, k vidění byly pěkné dlouhé odpaly a několik in side park homerunů. Věřili jsme, že se do finále probojujeme.

Chladné a deštivé nedělní ráno a na pořadu dne zápas se třetím týmem skupiny A, se Storms Řepy. Storms na nás nasadili juniorskou reprezentantku Katku Labovou a na její nadhoz jsme dokázali udělat 7 bodů. Bohužel jsme ale v prvních dvou směnách podali tak špatný a nesoustředěný výkon v obraně, že jsme prohrávali 0:8. Konečný výsledek byl 7:10 pro Storms a náš tým, ačkoliv měl několik možností vyrovnat, více než sedm bodů neudělal a tak se naděje na vítězství rozplynula a naše myšlenky na medaile taktéž. Běželi jsme na poslední zápas o konečné 5. místo, kde od nás tým Sabatu dostal bleskurychle 18 bodů a turnaj tímto skončil.

Podívala jsem se do historie, kdy jsme naposledy v posledních letech chyběli ve finále. Byl to rok 2004 a bylo to 5. místo. Od roku 2005 jsme nikdy neskončili dříve, než v posledním zápase turnaje a nasbírali jsme shodně čtyři tituly Mistr ČR v kategorii juniorek (starších juniorek) a 4x nám pověsili na krk stříbrné mediale. Proto je 5. místo zklamáním, protože Eagles chtějí vždy být na stupních vítězů.

Fotogalerie z turnaje naleznete ZDE a ZDE

Daniela Viktorýnová

Advertisement