Softballistky opět neokusily hořkost porážky – 28.5.2013

Softballistky opět neokusily hořkost porážky – 28.5.2013

Polovinu extraligy mají za sebou softballistky Eagles Praha. První část sezony završila děvčata dvojzápasy na domácí půdě se Snails Kunovice a Chemií-Kotlářkou Praha.

První sobotní duel proti jedinému moravskému účastníkovi extraligy odstartovala na prkně Martina Lackner. Rakouská nadhazovačka dovolila za 5 směn Kunovicím pouze jeden bod a položila základ úspěchu. Eagles se “na tabuli” dostali hned v první směně, kdy pro body doběhlo duo reprezentantek Borecká – Pochobradská. Podobný scénář se opakoval i ve směně třetí, kdy se na pálku dostal opět začátek lineupu. A i podruhé opory týmu skórovaly, pro další body následně doběhly Lackner a Němečková. Zbytek zápasu odházela v dresu Eagles bývalá mládežnická reprezentantka Lucie Sudolská, která se na hřišti objevila poprvé po zranění kolena. Hráčky Snails Kunovice při její premiéře dokázaly zkorigovat skóre do konečné podoby 7:4.

Druhý zápas začala na prkně Petra Sudolská a hned první pálkařka Kunovic se do míče opřela tak, že doběhla až na třetí metu. Obrana Eagles se s těžkou situací vypořádala a nedovolila Kunovicím otevřít skóre. Pálkařkám Eagles se v druhém utkání nedařilo v útoku tak, jako v prvním zápase. S tvrdými odpaly si obrana Kunovic poradila, i díky několika double play. Rozhodující moment přišel až v dohrávce 7. směny. Svůj skvělý výkon na prkně korunovala Petra Sudolská hitem. Na metě je střídána Bárou Křížovou. Následně dostává Sabina Borecká metu zdarma a Křížová se dostává do skórovací pozice. Pro vítězný bod ji domů posílá dalekým odpalem Tereza Pochobradská.

Doposud posledním soupeřem, s kterým se hráčky Eagles v letošní sezoně utkaly, byla Chemie – Kotlářka Praha. Začátek úvodního střetnutí se nesl ve stejném duchu jako sobotní duel. Borecká s Pochobradskou dostávají Eagles do vedení 2:0. Martina Lackner na prkně dovolila Kotlářce za celý zápas 3 hity a dokazuje, že pro tým bude platnou posilou. Rodačka z Lince ukázala i své útočné schopnosti a doběhla pro poslední bod utkání, které skončilo 3:0.

Odveta již byla jasně v režii obhájkyň titulu, které zvítězily po 4. směnách 10:0. Karolína Stejskalová zvládla 4 směny na prkně na 12 pálkařek. Třikrát na domácí metu doběhla Pochobradská a Lackner. Osm hráček z lineupu obsadilo alespoň jednou první metu.

Hráčky Eagles zakončily první část sezony na druhém místě extraligové tabulky s bilancí 11 výher 3 prohry. Další utkání sehrají Eagles na domácí půdě první červnový víkend, kdy do Eagles Parku přijedou týmy Čechie a Storms Řepy.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama