Vítězná sobota pro t-ballisty – 29.5.2013

Vítězná sobota pro t-ballisty – 29.5.2013

V sobotu 25. května čekal na t-ballisty náročný program. U8 čekal ČBP v areálu Tempa Titans. Starší kolegové pak vyrazili do Trutnova na 3. turnaj t-ballové extraligy.

 Fotka:

ČBP U8- Čechy 

Z původní nominace 14 hráčů se poháru zúčastnilo pouze 7 hráčů – Lukáš Přívozník, Roberto Enriquez, Lukáš Duspěva, Matyáš Trčka, Šimon Vyklický, Lucka Chlumová a Bertík Pražák, tým tak na poslední chvíli doplnil ještě Kryštof Kolev a na místě samotném pak pětiletý Šimon Hanuš. Za realizační tým se zúčastnili trenéři Jakub Trčka, Alena Duspěvová a Juan Enriquez.

Sobotní počasí se příliš nevyvedlo, a při příjezdu na hřiště ani nebylo jasné, zda se kvůli dešti vůbec bude hrát. Hřiště naštěstí bylo v hratelném stavu a déšť se půl hodiny před plánovaným začátkem také umoudřil. Mohlo se tedy začít.

Nejmladší orlíci nastoupili k prvnímu zápasu proti týmu domácího Tempa. Soupeře se naštěstí nezalekli a zahájili zápas pěkně zostra. Neuvadajícím tlakem na pálce a jistější hrou v poli nabývali pomalu ale jistě převahu nad Titány. Jejich úsilí se projevilo v konečném skóre 22:12 pro naše barvy.

Po zápasové pauze jsme nastoupili proti týmu Wolfs Domažlice. Tento tým byl složen z velmi mladých, povětšinou začínajících hráčů, a i přes jejich veliké úsilí vedení Eagles každou směnou narůstalo. Vlci se přesto nevzdávali a bojovali velmi srdnatě, na polapení mnohem zkušenějších orlů to ale nestačilo. Eagles nakonec vyhráli 25:1 a po roce obhájili prvenství v Českém baseballovém poháru osmiček pro oblast Čechy.

Doufám, že na podzimním celorepublikovém poháru se našim povede stejně dobře. Pochvalu za předvedenou hru si zaslouží všichni malí orlíci, speciálně potom Bertík za jeho výkon na první metě, kde svými jistými a technicky perfektními zákroky dodával jistotu celému týmu. Na pálce se pak vůbec se svými odpaly neztratil ani nejmladší hráč našeho týmu Šimon Hanuš.

Dominanci Eagles nakonec v soutěži MASTERS potvrdili i Lukáš Přívozník svým vítězstvím v soutěži v oběhu met, a Roberto Enriquez s Matesem Trčkou za vítězství, resp. třetí místo v soutěži v hodu na přesnost (3, resp. 1 zásah).

Za kouče můžu poděkovat všem našim hráčům účastnícím se turnaje za jejich přístup k zápasům, za jejich koncentraci na hru a podané výkony. Bylo skvělé je na hřišti sledovat a v jejich očích vidět ty planoucí plamínky a radost ze hry.

Chci rovněž poděkovat rodičům za podporu i za rychlou reakci při doplnění sestavy našeho týmu.

T-ballová extraliga – Trutnov

Na třetí turnaj t-ballové extraligy do Trutnova vyrazily mladé naděje Eagles s cílem předvést kvalitní hru, stejně jako na minulém turnaji v pražských Satalicích.

V úvodním střetnutí čekali na Eagles Hroši z Havlíčkova Brodu, kteří dorazili až těsně před utkáním. Solidní pálka a dobrá práce v obraně položila základ první výhře v turnaji v poměru 8:3. Po dvouhodinové pauze bylo druhým soupeřem Spectrum Praha, tým, kterému se zatím v extralize příliš nedaří. Eagles navázali na výkon z prvního duelu ve skupině a po výhře 20:2 se mohli těšit na semifinále. Další dvouhodinovku volna využili naši hráči ke zdokonalování svých dovednostní v rámci přistavené roadshow. V souboji o finále stáli v cestě “orlíkům” Klackaři z Kostelce. Obrana opět pracovala na výbornou a východočeskému týmu nedovolila ani jednou skórovat. Útočná baterie vyprodukovala 11 bodů, a tak podruhé v řadě Eagles postoupili do finále. Stejně jako v Satalicích byli finálovým sokem domácí Rytíři Trutnov. Finále s velkým F plné těsných rozeher, krásných odpalů a dramatických okamžiků vyznělo k radosti našich hráčů, kteří i napodruhé ve finále udolali Rytíře 7:4.

Velký dík patří nejen všem hráčům, jejichž soustředěné výkony dopomohli k úspěšné sobotě, ale i rodičům, kteři neúnavně povzbuzovali po celou dobu turnaje.

Fotka:

Na turnaji Eagles reprezentovali: Ema Beňová, Tereza Stejspalová, Matyáš Smola, Denis Herůfek, Jakub Hajný, Marek Slabý, Honza Uhlík, Martin Láska, Martin Tůma a Filip Zavřel.

Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama