Na úvod Eagles nestačili na San Marino – 4.6.2013

Na úvod Eagles nestačili na San Marino – 4.6.2013

V premiéře na PMEZ se baseballisté Eagles utkali s jedním z nejlepších týmů Evropy T&A San Marino. Přes bojovný výkon čeští baseballisté nestačili na pohárově zkušenějšího soupeře a první duel prohráli 3:8.

Richard Kania hodnotí úvodní duel:

Po ne úplně nejlepší cestě do Regensburgu. Jsme zahájili turnaj proti předloňskému vítězi San Marinu. Ve druhé směně jsme se ujali vedení 1:0. V dohrávce této směny však soupeř vyrovnal a strhl vedení na svoji stranu. 2:1 pro San Marino. Nám se ještě podařilo vyrovnat na 2:2. Tento stav vydržel jen jednu směnu, když se soupeř znovu ujal vedení 3:2. Další změna skóre nastala v 7. směny, kdy se soupeři podařilo skórovat hned 5 doběhy. My jsme v osmé směně upravili kosmeticky výsledek na 3:8.

I přes prohru jsme splnili to, s čím jsme sem jeli – bojovali jsme až do konce a přinutili soupeře hrát naplno. S výkonem týmu jsem spokojen. Zítra ráno nás čeká Bern, který předvedl slušný pálkařský výkon proti domácím. Přesto však prohrál 14:8.

Krátký souhrn několika okamžiků první zápasu ZDE

Petr Zýma: “Podali jsme kvalitní výkon”

Český celek v premiéře na PMEZ bojovný výkon, který svého věhlasného soupeře mírně překvapil. “San Marino si myslelo, že se předem vzdáme a dáme jim snadnou výhru, ale při vyrovnaném stavu v šesté směně byla znát mírná nervozita italských hráčů“ hodnotí průběh utkání český reprezentant Petr Zýma. Vyrovnaný průběh utkání drželi vicemistři republiky s nejlepším týmem Evropy až do sedmé směny, kdy se San Marino těžce prosazovalo proti pevné obraně Eagles. “Kvalitní nadhoz a obrana nás drželi ve hře až do konce zápasu“ vyzdvihuje výkon nadhazovačů a obrany spojka, která již několik let tráví v zámořských soutěžích. I přes prohru neztrácí starší z bratrské dvojce Zýmů na turnaji do ostatních zápasů naději na úspěch: “Pokud si zachováme stejnou bojovnost, jako dnes ve zbytku turnaje, tak máme rozhodně šanci privést do Prahy cenné skalpy evropských klubových velmocí”. Zítra čeká na Eagles klíčový zápas skupiny proti švýcarským Bern Cardinals. Kudy vede cesta k jejich překonání? “Nadhoz a obrana jsou klíčem k úspěchu“ věští Zýma. Po dnešním dni, kdy hráči absolvovali přesun z Prahy do Regensburgu, Zýma doufá i v lepší efektivitu pálkařů. “Proti Bernu budeme více uvolnění na pálce a budeme se snažit dostat soupeře pod trvalý tlak“

Utkání proti Bern Cardinals začíná ve středu v 11:30.

PLAY-BY-PLAY přenos můžete sledovat ZDE. Live stream pak ZDE

Advertisement