Naději na úspěch utnula Bologna v deváté směně – 6.6.2013

Naději na úspěch utnula Bologna v deváté směně – 6.6.2013

V třetím měření sil na PMEZ baseballisté Eagles svedli vyrovnanou bitvu s momentálně nejlepším týmem Evropy. Fortitudo Bologna se jen těžce prosazovala proti opět výborné hrající obraně. Italský celek o své výhře rozhodl až v poslední směně.

Eagles, jako domácí celek, začali utkání v poli. Proti startérovi Davidu Bártovi se Italové prosazovali od prvního pálkaře. Výsledkem jejich snahy byly plné mety s dvěma auty. Hlavní trenér Richard Kania kaučuje  pick off na jedna, perfektně provedení dua Bárta – Vrbský však nenašlo pochopení u metového rozhodčího, který vyhlásil k údivu všech safe. I přes to Eagles z inningu odešli bez bodu. První změna skóre se udála ve třetí směně. Bologna dokázala v bod proměnit dvě zaváhání pražské obrany. Pálkaři Eagles se na italského nadhazovače Carlose Richettiho  dlouho nedokázali prosadit, perfect game zrušil až 12. muž v bílém dresu Eagles v pořadí Tom Ward odpalem do pravého pole. Vyrovnání se Eagles dočkali v sedmé směně. P. Zýma BB, Ward out, Hejma single, Pojer RBI single, na který doběhl pro úvodní bod Petr Zýma z druhé mety. Z dobře rozehrané směny však už Eagles další body nepřidali. David Bárta zvládl skvěle svoji dnešní úlohu a postupem času se pálkaři vedoucího celku italské ligy prosazovali čím dál hůře. Zlomový okamžik nastal na začátku deváté směny. Na dva auty se na pálku dostal třetí a čtvrtý pálkař boloňského pořadí. Elitní duo se prosadilo. Liverzianiodpálil double, svého spoluhráče stáhl pro vítězný bod Chris Aquila, hlavní hvězda Bologni. Eagles se již v dohrávce neprosadili a utkání prohráli 2:1.

Zítra se Eagles utkají s pořádajícím celkem Regensburg Legionaere. Na kopci se představí Tomáš Duffek. Živý stream můžete sledovat ZDE Play-by-play ZDE

Advertisement