Softball světové úrovně bude k vidění v Eagles Parku – 24.6.2013

Softball světové úrovně bude k vidění v Eagles Parku – 24.6.2013

Nejen baseballoví fanoušci se poslední červnový týden mohou těšit na zápasy světové úrovně. V rámci 32. ročníku Pražského baseballového týdne se odehraje i 15. ročník Pražského softballového turnaje. A jaké týmy se v letošním roce v Praze představí?

SKUPINA A

Po delší odmlce se turnaje zúčastní i dospělá reprezentace žen České republiky, která turnaj bere jako poslední generálku na domácí mistrovství Evropy. Mezi hlavní soupeře týmu holandského stratéga André Prinse bude ve skupině patřit druhý celek loňského ročníku AIST Stripes, jehož hráčky i letos pomýšlí na příčky nejvyšší. Z Německa dorazí lídr jižní části Bundesligy Haar Disciples. Tým západního souseda by rád získal medailové umístění stejně jako ve své premiéře na turnaji v roce 2012. Po tříleté pauze se na turnaji opět představí pořádající celek Eagles Praha, který doplní několik hráček z české extraligy a dvojice amerických studentek. Posledním z kvinteta účastníků je národní celek Slovenska.

SKUPINA B

Zámořskou softballovou školu zastupují hned dva celky. Obhájkyně prvenství hráčky AIST Stars a USAhtletes. Českou softballovou školu zastupuje první tým softballové extraligy Joudrs Praha, jehož hráčky v letošním roce okusily jen dvakrát hořkost porážky. Tradičním účastníkem turnajů na Krči je i ruská Moscovia, která se po Jarním turnaji žen a Krčandě zúčastní letos třetího turnaje v České republice.  Pětici týmů uzavírá reprezentace Rakouska, v jejímž dresu se představí Martina Lackner, kterou čeští fanoušci znají z působení v Eagles Praha.

Kromě zápasů se softballoví fanoušci mohou těšit i na měření sil v dovednostních soutěží, které určí nejrychlejší běžkyni turnaji (EXPRESS DERBY) a nejsilnější ruku (FIREBALL). Soutěže začínají v pátek 28. 6. před večerním zápasem v 19:45.

“Můj nejoblíbenější turnaj v ČR“, tvrdí před začátkem PST 2013 Borecká

Český národní tým softballistek čeká poslední prověrka před domácím ME, které hostí pražské areály Svoboda Park a SaBaT. K oporám české reprezentace se dlouhodobě řadí catcher Eagles Praha Sabina Borecká, která má před turnajem jasný cíl. “Chceme vyhrát“.

Hvězda softballové extraligy bere 15. ročník turnaje jako přínosnou součást přípravy před blížícím se vrcholem sezony. “Na turnaji se chceme hlavně sehrát – jak hráčky mezi sebou, tak tým s trenérem. Oboje bude důležité nacvičit v ostrých zápasech“ hledá pozitiva turnaje osmá nejlepší pálkařka extraligy. “Chceme turnaj nejen vyhrát, ale mít z předvedené hry dobrý pocit“ pokračuje 24letá odchovankyně pražských Eagles.

Ve skupině se národní celek utká s americkými týmy AIST Stripes, německými Haar Disciples, Slovenskem a pořádajícími Eagles Praha. “Síla soupeřů se těžko odhaduje, nikdo neví, kdo s kým přijede“ hodnotí Borecká základní skupinu. Pikantní zápas čeká Boreckou ve čtvrtek, kdy se česká reprezentace utká s mateřským oddílem hráčky s číslem 2 na zádech Eagles Praha.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama