Souhrn 2. hracího dne PBT a PST – 28.6.2013

Souhrn 2. hracího dne PBT a PST – 28.6.2013

Druhý hrací den přinesl opět skvělou podívanou plnou napínavých střetnutí, která se lámala až v posledních směnách. Úspěšný den prožili čeští reprezentanti. Ženský A-tým po tuhé bitvě porazil Eagles 9:8, mužští kolegové si ve šlágru dne poradili s Němci 7:5.

PBT

Čtvrteční program otevřel duel AIST s EU International Stars. Výběr cizinců se dostal do vedení, díky ne příliš přesným nadhozům startéra AIST Erica Mozeiky, který sice vyřadil 8 pálkařů SO, ale devět hráčů se dostalo na metu zdarma, k tomu přidali obhájci prvenství chyby v poli a EU Stars, tak mohli slavit první vítězství v turnaji 6:4. Nadhazovači “evropských hvězd“ Daniels a Metzger v utkání zaznamenali 14x SO. V bodovou přestřelku se proměnilo utkání USSSA a Chorvatska. Pálkaři od první směny převyšovali nadhazovače a ve třetí směně svítilo na tabuli atypické skóre 8:8. Oba týmy střídaly nadhazovače a s touto změnou se lépe vypořádali Američané, kteří přidali do konce utkání 9 bodů. Oproti tomu Chorvaté se na střídajícího Jordana Gubelmana neprosadili ani jednou. Po výhře 17:8 tým USSSA obsadil ve skupině A1 3. místo. Ve skupině A2 svedli souboj o první místo reprezentace Švédska a juniorský výběr České Republiky. Po vítězství nad EU Stars zaskočili čeští mladící i severského soupeře a kvalitním výkonem si po výhře 8:5 připsali cenný skalp před blížícím se ME.

Hlavním tahákem čtvrtečního dne byl zápas české reprezentace s Německem. Čeští pálkaři dostali německou obranu pod tlak od samého začátku, kdy po sérii odpalů Němci vyrobili několik chyb a po doběhu Hajtmara se tým trenéra Griffina ujal vedení 1:0. Stejný hráč navýšil vedení na 2:0 ve směně třetí. Německý tým udeřil v dohrávce 4. směny, kdy se začátek lineupu podruhé dostal na českého startéra Martina Schneidera. Kotowski, Boldt a Sommer doběhy otočili výsledek ve prospěch západního souseda. Zlomový okamžik zápasu nastal v šesté směně. 6 bodový “big inning“ české reprezentace korunoval 3 bodovovým homerunem Matěj Hejma. Německo už dokázalo pouze snížit na 7:5.

PST

Pořadatelský celek Eagles Praha čekalo dvojutkání s federálními soupeři. Dopoledne si celek doplněný o několik hráček z extraligy a dvojicí Američanek hladce poradil s reprezentací Slovenska 13:1. V odpolední bitvě s českou reprezentací nedali domácí hráčky kůži lacino a prohrály nejtěsnějším možným rozdílem 9:8. Dvě hladké výhry si připsaly softballistky AIST Stars, které nejprve zdolaly Haar 7:0 a následně Slovensko 9:1. Zámořský duel byl k vidění na centrálním hřišti. Vyrovnané utkání mezi USA Athletes a AIST Stripes, zvítězil druhý jmenovaný celek 3:5. Rakouská reprezentace si odbyla letošní premiéru na PST, bohužel se týmu, ve kterém působí nadhazovačka Eagles Martina Lackner, příliš nedaří. V zápasech proti Joudrs a Moscovií dokázaly Rakušanky skórovat jen 2x a z prvních dvou zápasů mají na kontě dvě prohry 1:2 a 1:9.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama