Souhrn výsledků 1. dne PBT a PST – 27.6.2013

Souhrn výsledků 1. dne PBT a PST – 27.6.2013

Po propršeném úterý se o den později naplno rozběhl jak turnaj baseballistů, tak softballistek. Ti z vás, kteří si našli cestu do Eagles Parku rozhodně neprohloupili. K vidění bylo několik dramatických bitev, které se rozhodovaly až v samotném závěru.

PBT

Obhájci titulu američtí AIST nevstoupili do turnaje podle svých představ. V zápase proti reprezentaci Švédska tahali za kratší konec a prohráli se seveřany 7:14. V zápase padly i první dva homeruny letošního ročníku PBT. Z týmu AIST se zadařilo Kevinu Postovi. Za Švédsko dokázal poslat míček za plot Matt Merrifield. Česká juniorská reprezentace se v premiéře na turnaji střetla s týmem EU International Stars, který je mixem cizinců z různých evropských lig. Čeští mladící se soupeře nezalekli a sváděli napínavou bitvu od prvního inningu. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, až do výsledného skóre 8:5 pro tým trenéra Winklera. Ofenzivu českého týmu táhlo trio Hajtmar, Vohánka, Mužík, kteří v utkání zaznamenali 2 hity. 2 RBI triple si do statistik připsal Tomáš Janoud. Na straně soupeře se nejvíce dařilo Mattu Martinovi a Jamesi McOwenovi, ti dohromady odpálili 4 hity. Po osmi letech si odbylo úspěšnou premiéru na turnaji reprezentace Německa, která se vypořádala s americkými mladíky pod hlavičkou USSSA 8:4. Výjimečný den zažil Luke Sommer, který odpálil 3 / 4, 1x HR, 2x R, 2x RBI. Ve večerním duelu se utkala družstva České Republiky a Chorvatska. Zápasu předcházel zahajovací ceremoniál, na kterém zahrála hymny obou států HOUSLOVÁ PÁŽATA. V samotném utkání česká reprezentace nedopustila překvapení a jasně zvítězila 14:0.

Ve skupině B, která se hraje na Tempu, se od dvou hodin střetla reprezentace Slovenska s Polskem. V utkání se dařilo slovenskému startujícímu nadhazovači Marku Bošanskému, který nedovolil Polákům ani jeden bod a 9 pálkařů vyřadil SO. Svým výkonem tak položil základ vítězství svého týmu 4:0. “Jednadvacítka“ Švédska zvládla zápas s Běloruskem a zvítězila 5:4. Bělorusku nepomohly ani 4 odpaly Antona Pryputneviche.

PST

Prvními zápasy byl zahájen i 15. ročník Pražského baseballového týdne. Hráčky AIST Stripes úspěšně absolvovaly vstup do turnaje. Ruská Moscovia nenašla zbraň na americké nadhazovačky a utkání skončilo 5:0 pro zámořský celek. První tiebreak turnaje byl viděn v utkání pořádajících Eagles Praha a německých Haar Disciples. Šťastnějším týmem byly Němky, které se mohly radovat z vítězství 2:0. Aktuální lídr české extraligy Joudrs Praha odehráli těsný zápas s dalším americkým celkem USA Athletes. Svěřenkyně Tomáše Kusého vyhráli 3:2. Vrcholem úterního programu bylo utkání reprezentačního celku České Republiky s druhým týmem AIST. Zaplněná tribuna Eagles Parku sledovala napínavou bitvu, ve které padaly body až v samotném závěru. První udeřily Američanky, které se ujaly vedení 1:0. Český tým, vedený Holanďanem André Prinsem, však nesložil zbraně a v dohrávce 7. směny srovnal stav utkání na 1:1. V tiebreaku tahaly za delší konec AIST Stars, kteří dokázali skórovat a nedovolili Českám vyrovnání. Zápas dne tak skončil 2:1 pro AIST Stars.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama