Soupeři Eagles na PMEZ? Evropská extratřída – 3.6.2013

Soupeři Eagles na PMEZ? Evropská extratřída – 3.6.2013

Pět dní, pět, zápasů, pět těžkých zkoušek dovedností hráčů z české metropole. Eagles poprvé v novodobé historii změří síly s velikány evropské baseballové scény.

T&A San Marino – úterý 4. června 15:00

Na úvod turnaje čeká na Eagles nejlepší evropský celek poslední dekády, který však v letošní sezoně nezažívá nejlepší období. V italské lize je zatím na čtvrtém místě s bilancí 11 výher a 7 proher. V generálce na PMEZ San Marino neuspělo. Na domácí půdě utrpělo od rivala z Rimini debakl 8:21, další zápas pak celek druhého nejmenšího státu Evropy prohrál 3:5.

Největší útočné hvězdy týmu jsou Carlos Duran (AVG .383) a Wuillians Vasquez (AVG .369, 15 RBI), kteří se drží v top 10 italské ligy. Na nadhozu se letos nejvíce daří italskému reprezentantovi Thiago Da Silvovi (6-1, ERA 1.63).

Bern Cardinals – středa 5. června 11:30

Druhý nováček v evropském poháru mistrů, bude stejně jako Eagles, sbírat zkušenosti s předními evropskými celky a snažit se udržet místo v elitní skupině pro další sezonu. Dalším společným znakem s pražským týmem je výměna hlavního trenéra po úspěšné sezoně 2012.

V kádru figurují naturalizovaní Latinoameričané a trio amerických baseballistů, na které budou Kardinálové nejvíce spoléhat v premiéře na elitní evropské pohárové scéně.


Fortitudo Bologna – čtvrtek 6. června 11:00

Italský celek bude chtít obhájit své loňské evropské prvenství a i v letošní sezoně ukazuje svoji sílu. Lídr italské IBL letos z 18 zápasů okusil hořkost porážky pouze třikrát. Tým se opírá o výkony svých nadhazovačů, kteří dovolí soupeři v průměru 2,15 bodu na zápas. Hlavními oporami jsou startující nadhazovači Matteo D´Angelo (ERA 0,61, 4-1) a Raul Rivero (ERA 1,16, 6-1).

V útoku se nejvíce daří pátému muži pálkařských statistik IBL Alessandro Vagliovi (AVG .371, 23 RBI) a Chrisi Aquilovi (AVG .348, 23 RBI), který v minulosti nasbíral 162 startů v Major League Baseball (Florida Marlins, NY Mets).

Regensburg Legionaire – pátek 7. června 19:00

Pořádající celek bude chtít na domácí půdě překvapit evropské giganty a dopomoci k postupu do finálové série by měl i český reprezentant Boris Bokaj (na snímku). V probíhající sezoně zatím jsou “Legionáři“ v jižní části Bundesligy na druhé příčce s bilancí 9-3.

Nadhazovači Eagles si musejí dávat pozor zejména na osmnáctiletého Maika Ehmckeho, který má z celého týmu nejvyšší pálkařský průměr .395. Mladíčkovi zdatně sekunduje Matt Vance (lead-off pálkař) či Philipp s Christopher Howardovi.

Elitními nadhazovači jsou cizinci. Holanďan Mike Bolsenbroek a Američan Justin Kuehn zvládají na kopci největší porci směn.

L&D Amsterdam – sobota 8. června 15:00  

Tým z hlavního města Holandska v probíhající sezoně Hoofdklasse sídlí na druhé příčce za lídry Door Neptunus.

“Piráti“ staví svůj úspěch na pevné obraně. V přehledu statistik drží Amsterdam první příčku v úspěšnosti pole 97,5 %. S dobrou obranou jdou ruku v ruce výkony nadhazovačů, kteří mají jako jediní v lize ERA pod 2 body na zápas (1,89). Nadhazovacími esy jsou zejména holandští reprezentanti zkušený Rob Cordemans (7-0, ERA 0,44) a Kevin Heijstek (3-2, ERA 0,56). V patnácti zápasech z 23 se na kopci představil closer Jurrian Koks (ERA 0,56, 6 SV, 16 SO).

Pálkařsky se v sezoně nejvíce daří vnějším polařům Kennymu Berkenboschovi (AVG .405) a Basu de Jongovi (AVG .372, 23 RBI), kteří kromě klubových statistik opanují i první místa v ligovém porovnání.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama