V bitvě se vším všudy Eagles poráží Regensburg

https://www.eagles.cz/wp-content/uploads/2017/01/

V pátečním večeru se utkali baseballisté Eagles s domácími Regensburg Legionäre. Zaplněné tribuny, ženoucí pořadatelský tým do finále dokázali vicemistři České republiky zaskočit a po výhře 5:3 živí do posledního dne naději na finále.

Do duelu vstoupili úspěšněji pražští baseballisté, kteří se ujali vedení 1:0 po solo homerunu Martina Laube do levého pole. Regensburg kontroloval v dohrávce druhé směny obrana Eagles vyrobila pár chyb, díky kterým se německý mistr dostal do vedení 2:1. To mu však nevydrželo příliš dlouho. Německá obrana si také vybírala slabší chvilku, kterou využili pro doběh na domácí metu Borecký a Laube. Konec třetí směny byl poznamenán kolizí Michala Zýmy a Christopher Howardem. Catcher domácího celku nevybíravě atakoval druhometaře Eagles při rozbourávání double play. Tato srážka vzbudila emoce na takovou míru, že naplněná Armin Wolf Arena mohla vidět hráče obou družstev na hrací ploše při “uklidňování“ konfliktu. Rozhodčí po tomto incidentu vyloučili oba manažery a jednoho hráče na každé straně. S nastalou situací se lépe vypořádali hráči Eagles, kteří navýšili svůj náskok na 5:2 po 7. směně. „Legionáři“ se nadechovali k obratu v dohře osmé směny, kdy doběhl pro bod Glaser a následně Němci obsadili všechny mety na dva auty. Eagles však vyměnili nadhoz. Místo výborně házejícího Tomáše Duffka nastoupil Brad Merritt, který už německým pálkařům nedovolil do konce utkání obsadit metu. Eagles si tak připsali cenný skalp německého mistra a v sobotu proti Amsterdamu budou bojovat o šanci ve finále.

https://www.eagles.cz/wp-content/uploads/2017/01/

Richard Kania hodnotí zápas:

Parádní výkon, celého týmu včetně lavičky. Jsou tu kluci, kteří se do hry moc nedostali, ale přesto jsou velmi platní a berou to jako obrovskou zkušenost.
Celý tým, jak bylo vidět ve strkanici, byl jednotný. Bohužel se utkání vůbec nevyvedlo rozhodčím. Už na začátku předvedli pár minel. Ale kluci pochopili, že nemusíme mít všechno správně, abychom ukázali, že umíme hrát – Baseball není plavání. Když pak chytač soupeře ve snaze rozbít double play- srazil Michala Zýmu nastala mela. Jsem schopen pochopit, že jako manažer nesu zodpovědnost za tým, proto jsem byl vyloučen, i když ve strkanici jsem spíš držel hráče od sebe, ale proč byl vyloučen Míša Zýma, který byl obětí bourání doublu, jsem nepochopil. Je to paradox – propagátor pozitvního koučování vyloučen. Kluci zvládli zápas famózně a dokázali, že naší největší předností je bojovnost a hra srdcem. Z tohoto turnaje, bez ohledu na zítřejší zápas odjedeme s hlavou nahoře a s vědomím, že Eagles patří mezi Evropskou elitu.

Foto: Hubert Ott