Vyslanci Eagles bojují na evropské i světové scéně – 17.6.2013

Vyslanci Eagles bojují na evropské i světové scéně – 17.6.2013

I v sezoně 2013 jsou hráči Eagles Praha nedílnou součástí několika reprezentačních celků. V článku naleznete výčet zástupců a zástupkyň Eagles, kteří jsou či stále bojují o šanci být v reprezentaci.

Žákyně

Tým vystupující pod hlavičkou Czech Stars se zúčastní 2. ročníku mezinárodního turnaje EMRYT, který nahradil ME žákyň. Eagles zastupuje trojlístek hráček Gabriela Slabá, Andrea Markvartová a Natálie Kopicová (hostující z Patriots Liberec) a v roli technického vedoucího Šárka Slabá.

Kadetky

Vrcholem kadetek je domácí Mistrovství Evropy, které hostí Ostrava. Do 17 členného výběru zkušeného trenéra Tomáše Kusého se probojovala jediná zástupkyně Eagles Lenka Jordáková.

Juniorky

Nejpočetnější zastoupení ze všech týmů mají Eagles v juniorské reprezentaci, kterou oproti mladším kolegyním čeká mistrovství světa v Kanadě. Sabina Vítková, Anna Beková, Tereza Krbcová, Natálie Matějková, Julie Havlíková a Eliška Thompsonová se budou snažit získat pro české barvy co nejlepší umístění. Turnaj startuje na začátku letních prázdnin 1. července.

Ženy

V rámci oslav 50 let baseballu a softballu v České republice bylo přiděleno pořádání Mistrovství Evropy žen do Prahy. Areály Joudrs a SaBaTu budou hostit elitní ženské národní celky, které budou svádět duely o 18. evropský primát. Česká republika bude chtít na domácí půdě bojovat o medailové umístění, které ji na posledním mistrovství těsně uniklo mezi prsty. Získat medaili pro pořadatelskou zemi se budou snažit i mistryně republiky z Eagles Lucie Maršíková, Lenka Spurná, Tereza Pochobradská a Sabina Borecká.

Kadeti

Po soustředění v Třebíči došlo k zúžení kádru, do kterého se dostalo duo nadhazovačů starších kadetů. Jan Pohlreich a Ondřej Hegr jsou již blízko k cestě do švédského Nykopingu, který letos hostí mistrovství Evropy.

Junioři

Na juniory letos čekají hned dvě vrcholné akce.  V červenci budou hostit pražské areály Eagles a Titans  mistrovství Evropy. Druhým vrcholem je pak mistrovství světa na Tchajwanu. V užším výběru figuruje kvintet baseballistů Eagles David Vohánka, Jakub Podzimek, Matěj Dědek, Matěj Bužga a Jan Gorecki.

Muži

Elitního baseballového národního týmu se po Andy Berglundovi chopil Mike Griffin. Kanaďan, který díky angažmá v Arrows Ostrava a Kotlářce dobře zná české baseballové prostředí. V širší nominaci neopomenul ani hráče stříbrného extraligového celku. Tomáš Duffek, Matěj Hejma, Dan Vítek, Petr Zýma a Jan Homolka se pokusí vybojovat stálé místo v mužské reprezentaci.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama