Žáci měli medaili na dosah – 17.6.2013

Žáci měli medaili na dosah – 17.6.2013

Český baseballový pohár žáků proběhl o víkendu 7 – 9.6. v našem areálu. Potkalo se zde 14 týmů ve 4 skupinách. My jsme spolu s Draky, Hlubokou a Arrows patřili do skupiny A.

Hned v úvodním zápasu celého turnaje jsme se statečně postavili Drakům a ač výsledek (9:21) na to nevypadá, rozhodně jsme neudělali ostudu. Soupeř nás v polovině zápasu jednoznačně rozpálil, my jsme bodovali až v závěru zápasu na slabší pole soupeře.

Pro postup ze skupiny na druhé pozici jsme už nesměli v dalších dvou zápasech zaváhat. První důležitá výhra přišla v zápase s Hlubokou, které šlo v zápase o vše, neboť ve svém prvním zápase prohrála s Arrows. Nasadili na nás svého nejlepšího nahazovače (reprezentanta). Vítězství to bylo těsné 4:3, vyzdvihnout musíme naše japonské nahazovače – Shun a především dohazující Naoya předvedli super výkon.

V sobotu jsme šli do zápasu proti Arrows, kde vítěz bral 2. místo, poražený postupoval ze 3. příčky. Soupeř si na nás opět schoval nejlepší nahoz, ale hned v úvodu jsme se dostali do vedení 3:0. To jsme bohužel v průběhu promarnili, kdy soupeř otočil na 5:3. Naštěstí jsme měli v dohrávce dost sil doběhnout pro vítězný bod. Takže splněný úkol, postup z 2. místa.

Dalšího soupeře – vítěze skupiny C – Techniku Brno jsme přehráli výsledkem 6:3, a dostali jsme se tak do bojů o medaile!

V neděli nás čekal boj o postup do finále s dosud neporaženými Draky. Ani napodruhé se nám vyhrát nepodařilo, zápas skončil 2:13.

O třetí místo jsme si šli v nedělní podvečer zahrát s brněnskými Hrochy. Zápas poznamenala bouřka, která se strhla hned v úvodu zápasu. Soupeř byl k poražení, ale nutno přiznat, že zápas jsme si bohužel prohráli sami mnoha auty na metách, zlom zápasu nastal při našich obsazených metách a jednom autu, kdy pálkař po třech ballech odpálil krátký luft do pravého pole a soupeř ještě zahrál i třetí aut tečováním běžce na 3. metě. Výsledek 3:4.

Vítězem poháru se stali Draci Brno, kteří ve finále přehráli Třebíč výsledkem 9:6.

Čtvrté místo je po předvedených výkonech určitě zklamáním. Pozitiv se najde více – kluci zjistili, že mohou držet krok s nejlepšími týmy a určitě i pochopili co nám ještě chybí k tomu, abychom je i mohli porážet. Naše pálkařské opory se konečně pořádně trefovali, nevzdávali jsme se při nepříznivém vývoji zápasu, věřili jsme ve vítězství a hlavně jsme se mohli opírat o širokou základnu nahazovačů, což mnoha ostatním týmům zjevně chybělo. Během turnaje se na kopec (škoda, že alespoň na jednom z hřišť nemůže zůstat napořád!) postavilo celkem 10 našich hráčů ze 14 nominovaných a ani jeden vysloveně nezklamal.

Závěrem chci ještě popřát rychlé uzdravení Kubovi, který si během turnaje zlomil nos!

Sestava: Mike Best, David Duspěva, Naoya Fujiwara, Michal Kohout, Matěj Kvapil, Marko Malivojevič, Kuba Matejka, Shun Mita, Matěj Outrata, David Podroužek, Lukáš Rejzek, Marek Slabý, Pepa Švehla, Honza Uhlíř.

Fotogalerie od Sayaky Mita: Pátek, sobota a neděle

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama