ZLATÝ HATTRICK našich t-ballistů – 18.6.2013

ZLATÝ HATTRICK našich t-ballistů – 18.6.2013

Fotka:

Tuto sobotu měli naši nejmladší vyrazit na 4. kolo t-ballové extraligy do Mostu. Bohužel voda si nedala říct a tak se z důvodu nehratelného hřiště v Mostu narychlo měnilo místo konání tohoto turnaje do Kostelce nad Orlicí.

Na turnaj se vyrazili bít za naše barvy Jakub Hajný, Matyáš Smola, Matyáš Trčka, Jakub Kabele, Filip Zavřel, Jan Uhlík, Emma Beňová, Vasko Kolev, Marek Slabý, Tereza Stejspalová, Martin Láska, Lukáš Přívozník a Jáchym Pechlát, realizační tým pak tvořili kouči Jakub Trčka a Juan Enriquéz, vedoucí zápisu Pepa Zelinka a oblékač kečra Honza Uhlík (díky!).

V základní skupině nás čekaly zápasy s domácími Klackaři a Paintbusters Most.

První zápas s Klackaři jsme začali velmi ospale jak na pálce, tak v poli. Naštěstí pro nás se ale ani soupeř neprosazoval, jak by si představoval, a tak jsme před dohrávkou poslední směny prohrávali „jen“ 7:5. Naší pálku se podařilo vyburcovat alespoň k vyrovnání, dokonce ani k vítěznému bodu nechybělo mnoho. Po uplynutí hrací doby se ukazatel skóre zastavil na stavu 7:7. Následoval tie-break, který jsme však již poněkolikáté s tímto soupeřem naprosto nezvládli. Klackařům jsme dovolili hned 5 bodů, a naše pálka dovedla již jen korigovat na konečných 12:8. Možná bych měl napsat „naštěstí“, protože tento ztracený zápas spolu s pozápasovou promluvou k hráčům znamenal pro zbytek dne naprostou proměnu malých orlů.

Jako první „schytal“ procitnutí našich borců Most. Po celkem jednoznačném průběhu, kdy pole i pálka šlapala jak dobře promazaný stroj, skončil zápas 14:1 pro nás. Tento výsledek nám zajistil druhou příčku ve skupině a přivedl nám do cesty třetího z druhé skupiny, kterým byl velmi mladý tým Spektra. Nastartované orly nemohlo nic zastavit a tento zápas jsme vyhráli 18:1.

Fotka:

Rozpis turnaje nám jako dalšího soupeře v přímém boji o finále přivedl tým Rytířů Trutnov, kteří stejně jako my pomýšleli na příčky nejvyšší. K jejich smůle se však rozjetý stroj Eagles ten den již neměl zastavit. Přestože soupeř byl na pálce sympaticky aktivní a rozhodně nás (zejména vnější pole) nešetřil, pole fungovalo bez vážnějších chyb a celkem nic soupeři nedovolilo. Před dohrávkou poslední směny bylo již prakticky rozhodnuto a Rytíři již jen korigovali výsledek na 2:9 pro nás. Jsme ve finále!

Ve finále nás čekal Havlíčkův Brod. Ten si účast ve finále zajistil ještě před námi, když se probojoval přes domácí tým. Filip Zavřel, který se již dříve osvědčil jako zkušený losér (nebo snad správně losovač?), opět vyhrál los a my jsme do finálového zápasu nastupovali jako domácí. Přestože byli mladí orlíci před zápasem ve správné bojovné náladě, začal zápas naprostou dominancí obou obran nad pálkaři. Po druhé směně byl stav 0:0, což je v t-ballu velmi zřídkavý jev a jasně dokládá soustředění obou týmů. Drobná změna útočné strategie pak konečně přinesla do našich řad uklidnění v podobě prvních 3 bodů, na které soupeř hledal velmi těžce účinnou odpověď. Protože naši hráči v dalších směnách již vždy nějaké ty body přidali, začalo se rýsovat i poslední a nejdůležitější vítězství. Když soupeř před dohrávkou poslední směny snížil stav na 8:2, nemuseli jsme již na pálku a mohla naplno propuknout naše radost ze zlatého hattricku v t-ballové extralize.

Přestože se hrací den kvůli několika hraným tie-breakům poměrně protáhl, dokázali Klackaři v šibeničním termínu vytvořit perfektní podmínky pro odehrání celého turnaje, za což jim patří náš dík. Atmosféra v areálu byla jak díky pořadatelům, tak rodičům a fanouškům fantastická. Myslím si, že si ten den všichni užili. Odjížděl jsem domů sice unavený, ale zcela unešen výkony hráčů z posledních zápasů s Rytíři a Hrochy. Dovolím si tvrdit, že tyto zápasy patří (a to samozřejmě i díky výkonům soupeřů) mezi to nejhezčí, co jsem doposud v t-ballu viděl. Prostě paráda. Díky vám za to, orlíci.

Jakub Trčka

Fotogalerie z turnaje ZDE

Fotka:

Advertisement