Souhrn 3. hracího dne PBT a PST – 3.7.2013

Souhrn 3. hracího dne PBT a PST – 3.7.2013

V pátek došlo na lámání chleba u baseballistů. Čtvrtfinálové zápasy rozhodly o týmech, které se utkají o medailové příčky. a které ne. U softballistek skončila utkání v základních skupinách a již jsou známa družstva, která změří síly v semifinále.

PBT

Páteční program odstartoval zápas Chorvatska s Polskem. Další těsný duel letošní ročníku přinesl radost východním sousedům České republiky. Ti si po výhře 9:8 vybojovali účast v zápase o deváté místo. Soupeřem polskému celku budou AIST, kteří si hladce poradili s běloruskou reprezentací v sedmi směnách 13:2. První čtvrtfinále se odehrálo na spodním hřišti Eagles Parku a utkala se v něm reprezentace Slovenska s juniory České republiky. Čeští mladící nenavázali na úspěšná představení ze základní skupiny a překvapivě slovenskému týmu podlehli 12:8. Druhý semifinalista vzešel z utkání Německo – EU Stars. Cizinci z evropských lig ukázali svoji sílu a do koncovky zápasu šli s jasným vedením 10:0. Německá reprezentace však zbraně nesložila, využila slabších chvilek nadhazovačů EU Stars a dokázala skóre stáhnout na konečných 7:10. Americké USSSA čekal v cestě do semifinále celek Švédska. Seveřané po úvodní výhře v turnaji nad AIST druhý zámořský skalp nepřidali a po prohře 3:12 se s turnajem loučí. Andy Toelken z amerického výběru v utkání odpálil 4 hity. Český tým čekala ve večerním zápase švédská “jednadvacítka“.  Mladí Švédové nekladli naší reprezentaci velký odpor a po výhře 14:2 se čeští reprezentanti mohli těšit na semifinálovou účast.

PST

Devět zápasů bylo v pátek naplánováno na softballová hřiště Eagles Parku. Překvapením turnaje se stal mladý tým Moscovie, který se opírá o nadhazovací schopnosti ruské reprezentantky Shemberevové. Proti Joudrs a USA Athletes neobdržely Rusky ani jeden bod a mohly se radovat z dvou výher. Rakouská reprezentace chtěla odčinit čtvrteční prohry v duelech s americkými celky. Bohužel i přes zlepšené výkony si první výhru celek slovenského trenéra Kratochvíla nepřipsal a po prohrách 4:12 a 2:4 se tým mohl připravovat na utkání o 9. místo. Vyrovnanou bilanci výher a proher si připsali němečtí Haar Disciples. V ranním zápase zaznamenaly Němky výhru nad slovenskou reprezentací, večer pak tahaly za kratší konec s českým národním týmem. Ve federálním derby získal druhou páteční výhru po výhře 8:0 tým trenéra Andre Prinse. Hráčky Eagles utrpěly v zápase s AIST Stars debakl 2:12.

Advertisement

Facebook

Recent Tweets

(čeština) Reklama