Souhrn finálového dne PBT a PST – 3.7.2013

Souhrn finálového dne PBT a PST – 3.7.2013

Finálový den rozhodl o vítězných týmech 32. ročníku Pražského baseballového týdne a 15. ročníku Pražského softballového týdne. České národní celky živily šanci na vítězný double do poslední chvíle. Bohužel baseballistům v cestě za prvenství stál celek EU  Stars.

PBT

První semifinále sehrála Česká reprezentace s USSSA. Američtí mladíci nedali svoji kůži lacino a český tým se těžce prosazoval. Češi drželi hubený náskok 2:0 až do osmé směny, kdy udeřily americké pálky a vyrovnaly skóre. Národní tým však v dohrávce směny odskočil opět na dvoubodový rozdíl a po výhře 4:2 se po roce opět mohl chystat na finále. O soupeři českého týmu se rozhodlo v duelu překvapení turnaje týmu Slovenska s EU Stars. “Evropské hvězdy“ naplnily roli favorita a odkázaly Slováky do utkání o třetí místo po vítězství 10:0. Největší propad z loňských příček zažili američtí AIST, kteří po vítězném hattricku z minulých ročníků končili letos turnaj zápasem o 9. místo s polskou reprezentací. Američané zakončili turnaj se ctí a Poláky porazili 12:1. V duelu zklamaných semifinalistů po většinu zápasu vedl slovenský tým vedený českým duem Čapka – Gregor nad americkým mládím. Američané ukázali svoji buldočí povahu a v závěrečných směnách dokázali nepříznivé skóre otočit ve svůj prospěch na konečných 7:6. Pravým vrcholem turnaje bylo finále mezi Českou republikou a EU Stars. Zaplněná tribuna centrální hřiště sledovalo vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl v sedmé směně tříbodovým homerunem Travis Bass. Zdařilým kouskem se tým EU Stars dostal do vedení 5:3, které si již nenechal vzít. Travis Bass se stal hvězdou zápasu nejen díky úspěšnému hitu, ale i díky tomu, že sám utkání úspěšně doházel.

Individuální ocenění

Nejlepší nadhazovač: Marek Bošanský (Slovensko)

Nejlepší pálkař: Peter Johannessen (Švédsko)

MVP: Travis Bass (EU Stars)

PST

Sobotní program začal semifinále mezi AIST Stars a Moscovii. Ruský tým se ujal vedení 2:0, které však proti americkému týmu neudržel. Američanky po výhře 3:2 čekaly na finálového soupeře, který vzešel z dvojice ČR a AIST Stripes. Český tým soustředěním výkonem nedal Američankám šanci a vyhrál 7:3. V zápase o 9. místo si v generálce na ME spravilo chuť Rakousko, které porazilo slovenskou reprezentaci. O 7. místo svedly tuhý boj hráčky Joudrs a Haaru. Německý tým byl šťastnější po výhře 6:5. USA Athletes a Eagles Praha se střetli v duelu o pátou příčku. Obhájkyně českého titulu na americký tým nestačily a podlehly 0:7. Náročný program se podepsal na ruské Moscovii v zápase o bronz. AIST Stripes přepálil ruské hráčky a po výhře 10:4 slaví třetí příčku v turnaji. Podruhé v turnaji se proti sobě utkala družstva ČR a AIST Stars. Český tým chtěl odčinit prohru z úvodu turnaje a na svého soupeře se od začátku vrhl. Postupně přidával bod po bodu, ke kterému přidal zlepšený výkon v obraně. Výsledkem byla výhra 8:3 a vítězství v 15. ročníku Pražského baseballového týdne.

Individuální ocenění:

Nejlepší nadhazovačka: Lucie Maršíková (Česká republika)

Nejlepší pálkařka: Chelsea Rodriguez (AIST Stars)

MVP: Sabina Borecká (Česká republika)

Advertisement