Tým Little League Prague vybojoval 2. místo na turnaji regionu Evropa a Afrika! – 29.7.2013

Tým Little League Prague vybojoval 2. místo na turnaji regionu Evropa a Afrika! – 29.7.2013

Součástí týmu byly i hráčky Eagles. Áňa Swárovská, Agátka Jasmína Topinková a Natka Kopicová (hostuje v Eagles z Patriotů Liberec). I v kaučovském týmu jsme měli zastoupení: Petr Méďa Čermák.

V prvním zápase turnaje jsme narazili na domácí tým z Lombardie (IT). Polovinu zápasu jsme drželi se soupeřkami krok. Od 5.směny začala na nás doléhat únava z dlouhé cesty a také úmorné italské vedro. Zápas jsme prohráli. Ve čtvrtek nás čekaly dva těžké zápasy. Dopoledne jsme hráli s dalším italským týmem Emilia-Romagna. Odpoledne s loňským vítězem Rotterdam-The Hague (NL). Oba zápasy jsme zvládli na výbornou a dostali se tak před brány finále. V pátek nás čekal do té doby nejslabší tým – KMC RAMSTEIN (D/USA).

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně (hráčky) a taky s vědomím (kaučové), že máme k dispozici jen jednu kvalitní nadhazovačku. První dvě nadhazovačky minulý den odházely více než dva inningy za den. A tak kvůli „ostrým“ pravidlům Little League nesměly proti Američankám z Německa nadhazovat. Soupeřky nás porazily o jediný bod. Překážkou pro nás byla „slowpitchová“ nadhazovačka. Finále se na hony vzdálilo. Naštěstí se ještě hrálo hodně zápasů, týmy se navzájem porážely a závěrečný verdikt po základní části zněl: ve finále se utkají týmy Lombardie a Little League Prague!!!

Finále bylo pro naše hráčky velmi psychicky náročné. Převeliká odměna byla na dosah, účast na celosvětovém finále Little League v Portlandu (USA) a to zadarmo! O to samé jako naše holky usilovaly Italky s podporou asi 150ti italsky bouřlivými diváky. Hodně těžký zápas. Ale holky obstály. Hrály moc dobře, leč Italky byly lepší a zaslouženě vyhrály.

Slzy po zápase. Úsměvy a dobrá nálada na nočním závěrečném ceremoniálu. Jsme DRUHÝ v regionu Evropa a Afrika v rámci projektu Little League!

Všichni, úplně všichni se o tento výsledek zasloužili. I Sabina Marková jako cestující náhradnice (hostuje v Eagles z Patriotů Liberec). I rodiče hráček, kteří nás podporovali a umožnili dát dohromady tento báječný tým. A dík patří také realizačnímu týmu: Petr Pospěch (Joudrs), Milan Walter (Storms Řepy) a Sabině Borecké (Eagles), za pomoc na závěrečném campu.

A ještě jednoho ocenění náš tým dosáhl. Při závěrečném ceremoniálu byl oceněn jako nejlepší tým kaučů z Rotterdam-The Hague v naší kategorii a ocenění za sportovní přístup (Sportsmanship Award 2013) dostal Méďa.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama