Tým Little League Prague vybojoval 2. místo na turnaji regionu Evropa a Afrika! – 29.7.2013

Tým Little League Prague vybojoval 2. místo na turnaji regionu Evropa a Afrika! – 29.7.2013

Součástí týmu byly i hráčky Eagles. Áňa Swárovská, Agátka Jasmína Topinková a Natka Kopicová (hostuje v Eagles z Patriotů Liberec). I v kaučovském týmu jsme měli zastoupení: Petr Méďa Čermák.

V prvním zápase turnaje jsme narazili na domácí tým z Lombardie (IT). Polovinu zápasu jsme drželi se soupeřkami krok. Od 5.směny začala na nás doléhat únava z dlouhé cesty a také úmorné italské vedro. Zápas jsme prohráli. Ve čtvrtek nás čekaly dva těžké zápasy. Dopoledne jsme hráli s dalším italským týmem Emilia-Romagna. Odpoledne s loňským vítězem Rotterdam-The Hague (NL). Oba zápasy jsme zvládli na výbornou a dostali se tak před brány finále. V pátek nás čekal do té doby nejslabší tým – KMC RAMSTEIN (D/USA).

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně (hráčky) a taky s vědomím (kaučové), že máme k dispozici jen jednu kvalitní nadhazovačku. První dvě nadhazovačky minulý den odházely více než dva inningy za den. A tak kvůli „ostrým“ pravidlům Little League nesměly proti Američankám z Německa nadhazovat. Soupeřky nás porazily o jediný bod. Překážkou pro nás byla „slowpitchová“ nadhazovačka. Finále se na hony vzdálilo. Naštěstí se ještě hrálo hodně zápasů, týmy se navzájem porážely a závěrečný verdikt po základní části zněl: ve finále se utkají týmy Lombardie a Little League Prague!!!

Finále bylo pro naše hráčky velmi psychicky náročné. Převeliká odměna byla na dosah, účast na celosvětovém finále Little League v Portlandu (USA) a to zadarmo! O to samé jako naše holky usilovaly Italky s podporou asi 150ti italsky bouřlivými diváky. Hodně těžký zápas. Ale holky obstály. Hrály moc dobře, leč Italky byly lepší a zaslouženě vyhrály.

Slzy po zápase. Úsměvy a dobrá nálada na nočním závěrečném ceremoniálu. Jsme DRUHÝ v regionu Evropa a Afrika v rámci projektu Little League!

Všichni, úplně všichni se o tento výsledek zasloužili. I Sabina Marková jako cestující náhradnice (hostuje v Eagles z Patriotů Liberec). I rodiče hráček, kteří nás podporovali a umožnili dát dohromady tento báječný tým. A dík patří také realizačnímu týmu: Petr Pospěch (Joudrs), Milan Walter (Storms Řepy) a Sabině Borecké (Eagles), za pomoc na závěrečném campu.

A ještě jednoho ocenění náš tým dosáhl. Při závěrečném ceremoniálu byl oceněn jako nejlepší tým kaučů z Rotterdam-The Hague v naší kategorii a ocenění za sportovní přístup (Sportsmanship Award 2013) dostal Méďa.

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

225 likes, 27 comments2 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments2 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama