Waage: Turnaj byl pro Eagles přínosem – 6.7.2013

Waage: Turnaj byl pro Eagles přínosem – 6.7.2013

Po delší odmlce se na Pražském softballovém týdnu objevil i pořadatelský celek Eagles Praha. Tým oslabený o kvarteto reprezentantek v silné konkurenci nemyslel na medailové příčky a v konkurenci 10 týmů obsadil celkovou šestou přícku.

Tým měl na turnaji poněkud jiné složení, než na které jsou fanoušci z extraligy zvyklý.  Více, jak půltucet hráček nemohlo obléknout zelenobílý dres Eagles z reprezentačních důvodů a tak musel hlavní trenér Gabriel Waage doplnit tým z různých zdrojů. “ Do týmu byly povolány hráčky, které hostují z Krče v jiných týmech, či hráčky jiných týmů. Eagles posílily i o sestry Allisa a Jessica Chaulklin, které studují v Evropěpopisuje tvorbu týmu staronový trenér. A s čím vstupovaly hráčky Eagles do turnaje? Základní motivace byla jasná – nabídnout hráčkám hru proti jiným tvářím, proti cizím týmům, které v lize nepotkají. Ambice nebyly na play off, ale předvést to nejlepší bez ligových stresů a dostat se co možná nejvýše. To se nakonec podařilo a skončili jsme na 6. místě.“ vysvětluje Waage. V turnaji se družstvo setkalo jak z evropskými celky, tak se zástupkyněmi zámořské softballové školy. “Zámořské týmy byly pálkařsky silné a jejich obrana nepropustná. Ale každý start na takový nadhoz je určitě přínosem.našel i přes dvě prohry s AIST a USA Athletes pozitiva do budoucna předseda ČSA. Nejzajímavější utkání na turnaji sehrály Eagles proti české reprezentaci “Holky se ničeho nebály a nastřílely reprezentaci neuvěřitelných 8 bodů.“ kvituje útočný výkon svého týmu Waage. Ani ten však nestačil na překonání týmu, který 7. července startuje na ME.

I přes negativní bilanci výher a proher (2 – 4) si hlavní trenér turnaj pochvaluje “Celkově se to myslím povedlo, holky si účast na mezinárodním měření sil také pochvalovaly a to bylo cílem“.  Hostující americká hráčka Alyssa Chaulklin si domů, kromě zkušeností s evropským softballem, navíc odveze i trofej pro nejrychlejší hod turnaje v rámci FIREBALL soutěže.

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

225 likes, 27 comments2 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments2 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama