2. turnaj Českého poháru pod nadvládou Eagles – 13.8.2013

2. turnaj Českého poháru pod nadvládou Eagles – 13.8.2013

Pět zápasů, pět výher, skóre 25:1, první místo. Taková je ve stručnosti bilance softballistek Eagles Praha po druhém turnaji Poháru ČSA. Generálka na blížící se Pohár mistrů evropských zemí splnila svůj účel a kvalitně připravila obhájkyně titulu na jeden z vrcholů sezony.

 

Hlavní trenér Gabriel Waage před turnajem přivítal v týmu poprvé v sezoně trio nových či staronových tváří. První zápasy po operaci obou kolen zvládla Jana Chýlová, po více jak roční pauze dres Eagles znovu oblékla Karolína Dologová a hlavní posilou byla rodačka z Havaje Kate Robinson.

 

V sobotu čekal na hráčky náročný program tří zápasů. V úvodním duelu hráčky Eagles potvrdily roli favorita a jasně vyhrály 9:1. Americká posila Robinson se blýskla ve své premiéře v dresu s orlem na prsou homerunem. Proti druhému soupeři ve skupině, Snails Kunovice, se hráčka se zkušenostmi z elitních evropských družstev postavila na prkno a předvedla dominantní výkon. Za pět směn nedovolila ani jedné pálkařce obsadit metu a zaznamenala 13x SO. Do utkání se SaBaTem vstupovaly hráčky Eagles s jistotou první příčky ve skupině a ukolébané jistou pozicí se jen těžko prosazovaly. Zápas, který byl předčasně ukončen pro déšť, skončil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 ve prospěch Eagles.

V neděli dopoledne čekaly na Eagles v semifinále Storms Řepy. Vyrovnaný duel zlomila ve prospěch pořadatelského týmu větší útočná potence, která znamenala 3 body na kontě Eagles (Robinson HR) a vítězství 3:0. V tradičním finále českých softballových soutěží byl soupeřem krčského týmu rival z Bohnic Joudrs Praha. Kate Robinson na prkně opět nedovolila ani jeden bod a na pálce stáhla první bod utkání, když na její 2B odpal doběhla pro úvodní bod Maršíková. Robinson střídala na metě Havlíková, která následně přidala pojišťovací bod po sebeobětovacím odpalu Martiny Lackner. Joudrs nenašly žádnou protizbraň a hráčky Eagles se tak staly vítězem druhého turnaje Poháru ČSA.

Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama