Denní report PMEZ – Den 2 – 21.8.2013

Denní report PMEZ – Den 2 – 21.8.2013

V druhém hracím dnu se divákům, kteří zavítali do Eagles Parku, představili všechny zúčastněné týmy. Favorité na medailové příčky nezaváhali, i když v pár případech se cesta k úspěchu nerodila lehce.

SKUPINA A

V prvním duelu skupiny A se představil pořadatelský celek Eagles Praha proti vídeňským Mosquitoes. Nadhazovačka Kate Robinson v dresu pražského týmu jasně dominovala a za 7 směn vyřadila 14 pálkařek SO. Ani obrana prvního soupeře českých mistryň v turnaji nefungovala na výbornou, a tak se Eagles moli radovat z výhry 6:0.

Druhý favorit skupiny Sparks Haarlem si hladce poradil s německým mistrem Weseling Vermins. Od začátku utkání dokazoval holandský vicemistr svoji sílu, která vyústila v 10 bodů na kontě Sparks. Na prkně zápas odházela americká posila Amber Johnson, která nedovolila ani jedné hráčce obsadit první metu. Nejúdernější pálkařkou Holanďanek byla Saskia Kosterink (2/3, 3x run, 2x RBI). Konečný stav zápasu 10:0 po 5. směně.

Druhý zápas proti Royal Greys neodstartovaly hráčky z pražské Krče ideálně. Po prvním inningu svítilo na ukazateli skóre 3:0 v neprospěch Eagles. Zlepšený výkon v druhé polovině utkání dopomohl Eagles k otočení skóre a zisku druhému vítězství.

Duel německy hovořících týmů rozhodla svým homerunem Brittany Barnes, která odpálila nechytatelný odpal v páté směně a Vermins si díky ní připsali první výhru v turnaji nad Mosquitoes 2:0.

SKUPINA B

Nejdelší zápas dne byl k vidění dopoledne a hlavními aktéry byla družstva Caserty a Zvezdy. Ruské hráčky se ujaly vedení v první směně, po nátlakové hře si vynutily chybu italské obrany a Semenova otevřela skóre. Italský mistr s odpovědí čekal až do 4. směny, kdy italské pálky našly recept na nadhazovačku Shalvadze. Longhi a Bosdachin zvrátili utkání ve prospěch Caserty. Zvezda však nesložila zbraně a dokázala vyrovnat v 7. Směně, kdy další zaváhání italské obrany potrestala Neskromnaya. Vyrovnaný stav nevydržel příliš dlouho. Svěřenkyně trenéra Oblettera zatlačili na ruskou obranu, která pod tíhou okamžiku nevydržela a Caserta si tak připsala premiérovou výhru na turnaji.

Ukrajinský Nika Lugansk dovedlo k první výhře duo pick-up-hráček. Greta Ceccheti odházela utkání bezchybně a zaznamenala 12x SO. Kirsten Wadwell odpálila první homerun turnaje, ke kterému přidala i dvoumetový odpal a svými odpaly stáhla všechny body Ukrajinek. Švédský celek ani v druhém utkání nezaznamenal ani jeden bod a utrpěl porážku 0:3

V druhém úterním zápase se utkali Švédky s holandským mistrem Alcmarií. Ta se ujala v úvodu vedení 4:0 a očekával se rychlý konec. Skövde však utkání dokázalo vyrovnat a mírně zaskočit favorita. Alcmaria však ukázala svoji herní vyzrálost a po vyrovnání zaznamenala dalších 5 bodů, které znamenali konečný výsledek 9:4 ve prospěch Holanďanek.

Caserta absolvovala double s týmy z východního bloku a napodruhé už nedopustila žádné drama. Ukrajinského soka z Lugaňsku červená mašina přejela jasně za hodinu hry 8:0. Na pálce se nejvíce dařilo Giulii Longhi (2/2, 4x RBI) a Cassidy Bell (3/3, 3x R, RBI).

V souboj nadhazovaček se proměnil večerní duel mezi Alcmarii a Zvezdou. Femke van Dusschoten i Jekatěrina Eronina dlouze držely pálkařky na uzdě. Jediný bod padl ve čtvrté směně. Anne Blaauwgeers obsadila metu na error nadhazovačky, zpátky na domácí metu ji posunuly spoluhráčky Maaike Blaauwgeers, Moore a RBI si připsala Van Aalst.

Zítřejší program začíná opět v 10:00. K vrcholům bude patřit duel o první místo ve skupině A mezi Eagles a Sparks Haarlem. V B skupině dojde na konfrontaci holandského a italského softballu v podání Alcmarie a Caserty. Vzájemný souboj proběhne na centrálním hřišti v 17:30.

Kompletní statistiky naleznete ZDE

Videosouhrn zápasů:

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama