Denní report PMEZ – Den 3 – 22.8.2013

Denní report PMEZ – Den 3 – 22.8.2013

Boje v základních skupinách jsou dokonány. Je rozhodnuto o tom, které týmy se budou rvát o místa v horní čtyřce turnaje zaručující boje o medaile. Na opačném pólu je známo i kvarteto družstev, které se bude snažit udržet účast v elitní skupině PMEZ. Jak tedy probíhaly středeční duely ?

SKUPINA A

Dopolední program otevřeli Wesseling Vermins s Royal Greys. Výhra znamenala účast v elitní šestce prohra opak. Lépe do utkání vstoupili Belgičanky (Royal Greys). Ty sice inkasovaly první bod na začátku zápasu, odpověděly však 3x a položily základ výhry. V koncovce zápasu pak oba celky přidaly po jednom bodu. Na konečném výsledku 4:2, už nic nezměnila ani situace, kdy německý tým obsadil všechny mety s jedním autem. Z nadějné situace Vermins nic nevytěžil a tak se z výhry 4:2 radovaly hráčky Royal Greys.

Sérii zápasů bez obdrženého bodu rozšířilo družstvo Sparks. Vídeňští „Komáři“ nekladli přílišný odpor a utrpěli debakl 0:9. Na pálce se nejvíce dařilo Leigh Godfrey (2 hity, 3 body, 2 RBI), Celine Van Roon (2 hity, 3 RBI) a Shanně van der Kaaij (3 hity). Na nadhazovacím prkně se představila v dresu Sparks Rebecca Soumeru a držela své protivníky daleko od domácí mety.

Royal Greys se po krátké pauze utkali s Vienna Mosquitoes. Souboj nadhazovaček Lauren Webster (Mosquitoes) s Andee Lindgren (Royal Greys). Více útočné podpory měla druhá jmenovaná, která v zápase zaznamenala i 2 RBI. Belgičanky si díky vítězství upevnily pozici v trojici postupujících do další fáze turnaje.

Domácí tým Eagles Praha změřil síly s Wesseling Vermins. Úvod patřil Němkám, které se ujaly vedení 3:1. Pálkařky Eagles se však probraly a devíti body ve čtvrté a páté směně vývoj utkání otočily. Lauren Lupinetti, Kate Robinson a Eliška Pojerová zaznamenaly 2 RBI. Rakouská reprezentantka Martina Lackner stáhla na domácí metu dokonce tři své spoluhráčky.

Večernímu souboji neporažených týmů Eagles a Sparks Haarlem předcházela ukázka dovednostní asistenčních psů HELPPES na centrálním hřišti. Ředitelka organizace Zuzana Daušová poté nadhodila slavnostní nadhoz večerního zápasu. V samotném zápase tahaly svěřenky Gabriela Waage za kratší konec. V první směně zástupkyně Prahy 4 obdržely tři body. Solidně zaplněná tribuna hnala domácí hráčky za úspěchem, ten se bohužel dostavil pouze jedinkrát, kdy pro snížení 1:3 doběhla Lackner. Holandský tým rozdíl ve skóre zvětšil v závěru utkání na 4 body. Obhájkyně evropského titulu tak i přes první inkasovaný bod v turnaji stále drží neporazitelnost a do čtvrtfinálové skupiny si přináší dvě výhry.

SKUPINA B

Holandský mistr Alcmaria změřil síly s ukrajinským týmem Nika Lugansk. Utkání se stalo soubojem zkušených nadhazovaček, které v zápase eliminovaly pálkařky na pouhých 7 hitů. Holandská reprezentantka Femke van Dusschoten si připsala výhru nejen díky 8 SO, ale i útoku svého týmu, který na australskou nadhazovačku Niky Kristen Wadwell získal 3 body.

Aspirant na mety nejvyšší Caserta si hladce v prvním středečním zápase poradila se švédskými Skövde Saints, které míří do bojů o udržení elitní skupiny PMEZ. Carlotta Natti nedovolila ani jedné švédské pálkařce obsadit metu. Italský tým v zápase odpálil 11 úspěšných odpalů

Přímý souboj o postup do čtvrtfinálové skupiny byl k vidění na druhém hřišti. V duelu týmů z východního bloku se z nejtěsnějšího vítězství radovaly hráčky Zvezdy, které našly jednou recept na skvěle házející Gretu Cecchetti. Ruská nadhazovačka Eronina zdatně sekundovala italské reprezentantce pozadu a vyházela Ruskám postup. Ve vypjatém zápase bylo k vidění i první vyloučení turnaje.

V zápase o první místo ve skupině a lepší výchozí pozici ve čtvrtfinálové skupině se utkal Caserta a Alcmaria Victrix. Počátek duelu vyšel lépe Italkám, které se po dvou směnách, i díky HR Beisser, ujaly vedení 4:0. Alcmaria však nesložila zbraně a dokázala se dostat na dostřel po třech bodech ve čtvrté směně. Namísto dokonání obratu však opět udeřil italský mistr, který přidal další čtyři body a po výsledku 8:3 mohl „slavit“ prvenství ve skupině.

Kdo, kdy, kde a s kým hraje ve čtvrtek a v pátek můžete najít ZDE.

Videosestřih 3. hracího dne:

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama