Český baseballový pohár U8 v Třebíči – 18.9.2013

Český baseballový pohár U8 v Třebíči – 18.9.2013

O tomto víkendu jsme měli v hracím kalendáři u naší nejmladší kategorie t-ballu vyznačeny dvě akce – další kolo t-ballové extraligy v Mostě a Český pohár U8 v Třebíči.

O naší účasti v Mostě je možné se dočíst v dalším článku, tento se bude alespoň ve stručnosti věnovat našim osmičkám.

Přestože se jednalo o vrcholnou událost této sezóny v kategorii U8 (osmiletých), jejíž vítěz je oprávněn nosit titul Mistr ČR t-ball U8, příprava turnaje nezačala bez problémů. Z 13 nominovaných hráčů jich účast na tomto vrcholném turnaji osmiček potvrdilo pouze 8. Z dodatečné nominace dalších 5 hráčů se podařilo „získat“ dva další hráče ve věku šest a pět let. Na turnaj jsme tak vyráželi v devíti hráčích (pětiletou Viktorku nepočítám, jela opravdu jenom jako nejnutnější rezerva), v neděli nás pak ještě doplnili bráškové Poláškovi.

Turnaj jsme začali proti jednomu z kandidátů na vítězství, proti týmu domácích Nuclears. Domácí vstoupili do utkání bojovně naladěni a od první směny nenechali nikoho na pochybách, kdo bude určovat tempo tohoto zápasu. V prvních třech směnách nám soupeř nastřílel 13 bodů a nevypadalo to s námi nijak růžově, byť se naši benjamínci snažili. Nakonec jsme se do zápasového tempa dostali, útok soupeře dokázali několika hezkými zákroky zastavit a sami přidali po chybách soupeře také nějaké ty bodíky. Na ukazateli skóre po zápase svítilo konečných 14:3 pro Třebíč.

Další zápas nás čekalo malé pražské derby proti Sabatu. Zde už naši nejmenší podali koncentrovaný výkon v obraně, a protože zlepšili i pálku, rivala z Tróje porazili 16:3.

Jako poslední zápas ve skupině nás čekal souboj o druhé postupové místo ve skupině s týmem Olympia Blansko. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, postupně jsme však nabývali převahu a poslední směny již byly v naší režii. Sympatický tým z Blanska jsme nakonec porazili 14:6 a obsadili jsme tak druhé místo ve skupině, jež nám do cesty přivedlo vítěze druhé skupiny, tým brněnských Draků.

Proti nim jsme nastoupili v neděli dopoledne. Jestliže se nám v sobotu dařilo hrát naši hru a i třeba proti Třebíči předvést několik pěkných baseballových momentů, pak zápas proti Drakům přinesl zcela jinou realitu. První překvapení přišlo v podobě žádosti jednoho z hráčů, aby nemusel do zápasu nastoupit vůbec. Rozcvičení před zápasem i přes snahu trenérů rovněž nepřineslo potřebnou koncentraci do myslí našich nejmenších. Bohužel podle toho vypadal i průběh zápasu. Na pálku nastupovali naši hráči odevzdaně, jakoby zapomněli všechno, co do té doby natrénovali. Odpovědí byly poměrně jednoduše hrané auty Draků. Bohužel ani v poli nebyla situace jiná, hráči jakoby nevnímali pokyny trenérů, a bohužel i ti zkušenější místo jednoduchých autů hráli pro nás i spoluhráče leckdy neočekávané rozehry. Draci nás prostě svojí agresivní hrou zcela vykolejili a my jsme nebyli schopní na tuto situaci adekvátně reagovat. Výsledkem byl debakl v podobě 19:1, který nám určil souboj o třetí místo s  od Třebíče rovněž hladce poraženými Pipas Brno.

Před posledním zápasem o medailové umístění bylo třeba naše hráče srovnat a vrátit jejich myšlenky ke hře. Promluva koučů však zřejmě zabrala, do zápasu s Pipasem Brno vstoupili naši hráč jako vyměnění. Bylo na nich zase vidět, že chtějí hrát a že se už přece jenom něco naučili. Hráli koncentrovaně, zbytečně si hru nekomplikovali a v podstatě vývoj celého zápasu kontrolovali. Již před dohrávkou předposlední směny bylo jasné, že soupeř nás nemůže bodově předstihnout. Zápas nakonec skončil výsledkem 19:6 a naši malí orlíci si bronzové medaile přece jenom vybojovali.

Všem hráčům srdečně gratuluji ke krásnému třetímu místu. Umístění i medaile si svými výkony i nasazením jednoznačně zasloužili, i když samozřejmě velmi dobře ví, že je stále co zlepšovat.

Nakonec bych chtěl poděkovat Aleně za skvělou a velmi přínosnou pomoc s koučováním, Juanovi za organizaci dug outu, a zejména rodičům, jejichž děti se turnaje zúčastnily, za podporu našeho týmu, a za čas, který nám věnovali.

JT

Advertisement