Softballisty se nadále vezou na vítězné vlně – 17.9.2013

Softballisty se nadále vezou na vítězné vlně – 17.9.2013

Sobota 14. září patřila v softballovém kalendáři k prvnímu vrcholu podzimní části. Areál Eagles Praha hostil FINAL FOUR Poháru ČSA žen.

Softballistky Eagles vstupovaly do turnaje s cílem obhájit loňské prvenství. V semifinále jim v cestě stál tým Storms Řepy. Ten využil pravidla o pick-up-hráčích a posílil svůj kádr o holandskou nadhazovačku Evu Voorman. I na soupisce Eagles se objevila staronová tvář, po třech letech znovu oblékla dres s orlem na prsou Kateřina Dvořáková. Úvod utkání patřil pálkařkám Eagles, které svými odpaly dostaly hráčky Storms pod tlak, ze kterého pramenilo několik chyb a vedení Eagles po čtyřech směnách 4:0. Druhá útočná vlna přišla v dohře 6. směny, kdy byl po třech bodech zápas předčasně ukončen rozdílem.

O druhém finalistovi se rozhodlo v duelu Joudrs Praha a Snails Kunovice. Moravský zástupce chtěl lídra extraligové tabulky zaskočit a odčinit tak své vyřazení v play-off. O první změnu skóre se zasloužily svěřenkyně Pavla Křiváka, které skórovaly hned v první směně. Vedení však neudržely příliš dlouho. Joudrs ukázaly svoji sílu a 7 body ve třech směnách zápas rozhodly. Ve zbytku utkání došlo již jen ke kosmetické změně stavu do konečné podoby 8:2 ve prospěch týmu z Bohnic.

Tradiční vyústění českých softballových soutěží žen nastalo i ve finále Final Four. Eagles se s Joudrs opět po roce ocitly v bitvě o prvenství v Českém poháru. Hráčkám Joudrs vyšel vstup do utkání, kdy využily lehká zaváhání obrany Eagles a ujaly se vedení 1:0 po doběhu Jakešové. Eagles v následné směně obsadili všechny mety bez autu. S těžkou situací si obrana Joudrs poradila i díky double play. Poté si až do šesté směny vzaly otěže zápasu do svých rukou nadhazovačky Maršíková a Zappová. Vzruch na hřišti nastal v šesté směně, kdy Eagles otočily skóre po dvoumetovém 2 RBI odpalu Ines Daill. Bohnický celek odpověděl „za minutu dvanáct“. V dohrávce sedmé směny na dva auty při obsazené třetí metě odpálila Pfeiferová na nadhoz, příhoz Maršíkové však prvometařka Chýlová nezpracovala a utkání se tak dostalo do tiebreaku. V něm byly šťastnější hráčky  Eagles, které po dvoubodovém hitu Černohlávkové získaly rozhodující náskok. Joudrs pouze zkorigovaly stav na konečných 4:3.

Eagles Praha se tak po roce opět staly vítězkami Českého Poháru žen.

Veškeré informace o Final Four naleznete ZDE

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

225 likes, 27 comments2 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments2 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama