Softballisty se nadále vezou na vítězné vlně – 17.9.2013

Softballisty se nadále vezou na vítězné vlně – 17.9.2013

Sobota 14. září patřila v softballovém kalendáři k prvnímu vrcholu podzimní části. Areál Eagles Praha hostil FINAL FOUR Poháru ČSA žen.

Softballistky Eagles vstupovaly do turnaje s cílem obhájit loňské prvenství. V semifinále jim v cestě stál tým Storms Řepy. Ten využil pravidla o pick-up-hráčích a posílil svůj kádr o holandskou nadhazovačku Evu Voorman. I na soupisce Eagles se objevila staronová tvář, po třech letech znovu oblékla dres s orlem na prsou Kateřina Dvořáková. Úvod utkání patřil pálkařkám Eagles, které svými odpaly dostaly hráčky Storms pod tlak, ze kterého pramenilo několik chyb a vedení Eagles po čtyřech směnách 4:0. Druhá útočná vlna přišla v dohře 6. směny, kdy byl po třech bodech zápas předčasně ukončen rozdílem.

O druhém finalistovi se rozhodlo v duelu Joudrs Praha a Snails Kunovice. Moravský zástupce chtěl lídra extraligové tabulky zaskočit a odčinit tak své vyřazení v play-off. O první změnu skóre se zasloužily svěřenkyně Pavla Křiváka, které skórovaly hned v první směně. Vedení však neudržely příliš dlouho. Joudrs ukázaly svoji sílu a 7 body ve třech směnách zápas rozhodly. Ve zbytku utkání došlo již jen ke kosmetické změně stavu do konečné podoby 8:2 ve prospěch týmu z Bohnic.

Tradiční vyústění českých softballových soutěží žen nastalo i ve finále Final Four. Eagles se s Joudrs opět po roce ocitly v bitvě o prvenství v Českém poháru. Hráčkám Joudrs vyšel vstup do utkání, kdy využily lehká zaváhání obrany Eagles a ujaly se vedení 1:0 po doběhu Jakešové. Eagles v následné směně obsadili všechny mety bez autu. S těžkou situací si obrana Joudrs poradila i díky double play. Poté si až do šesté směny vzaly otěže zápasu do svých rukou nadhazovačky Maršíková a Zappová. Vzruch na hřišti nastal v šesté směně, kdy Eagles otočily skóre po dvoumetovém 2 RBI odpalu Ines Daill. Bohnický celek odpověděl „za minutu dvanáct“. V dohrávce sedmé směny na dva auty při obsazené třetí metě odpálila Pfeiferová na nadhoz, příhoz Maršíkové však prvometařka Chýlová nezpracovala a utkání se tak dostalo do tiebreaku. V něm byly šťastnější hráčky  Eagles, které po dvoubodovém hitu Černohlávkové získaly rozhodující náskok. Joudrs pouze zkorigovaly stav na konečných 4:3.

Eagles Praha se tak po roce opět staly vítězkami Českého Poháru žen.

Veškeré informace o Final Four naleznete ZDE

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama