Žákyně Eagles po úžasném výkonu obsadily 4. místo na MČR žákyň – 25.9.2013

Žákyně Eagles po úžasném výkonu obsadily 4. místo na MČR žákyň – 25.9.2013

GABRIELA SLABÁ – Nejlepší pálkařka celého turnaje!!!

 

Do čtvrtfinálových zápasů proti SaBaTu jsme nastoupily již v pátek. Proti nevyzpytatelnému soupeři jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Obě utkání jsme zvládli a po výhrách 7:1 a 9:1 postoupili do semifinále.

V sobotu odpoledne hráčky Eagles nastoupily proti nejlepšímu týmu po základní části extraligy – proti týmu Joudrs. Holky vstoupily do utkání odhodlané, cílevědomé a nesmírně bojovné. Celý zápas jsme byli vždy o kousíček vepředu. Fantastický výkon Gabči na nadhozu podpořený kvalitní obranou neumožnil soupeři významně skórovat. Na pálce se dařilo přidávat body, celý tým včetně lavičky se mohutně povzbuzoval. Výsledek byl úžasný. Vyhráli jsme 7:4!

V neděli dopoledne jsme šli do druhého semifinálovému zápasu proti Joudrs stejně bojovně naladěni jako v sobotu. Bohužel hned na první pálce soupeř ukázal svou sílu. Čtyřmi nechytatelnými několikametovými odpaly dosáhl 4 bodů. Nám se nepodařilo zopakovat výkon v útoku z předchozího utkání. Výsledek 6:1 pro Joudrs. Šlo se tedy do třetího rozhodujícího utkání.

Oba týmy předvedly bojovné nasazení v útoku i na nadhozu. Utkání doprovázela mohutná, bouřlivá podpora přítomného diváctva. V této vypjaté atmosféře soupeř udělal o jednu chybu v obraně méně a jeden bod více. Po vyrovnaném celém zápase ve všech směrech hráčky Joudrs v dohrávce 5. směny za stavu dva auty dosáhly vítězného bodu a postoupily do finále po výsledku 6:5. Finále bylo na dosah…

V druhém semifinále Dvůr Králové – Trutnov si právo účasti ve finále také ve třetím zápase vybojoval tým Trutnova.

Do boje o třetí místo jsme šli po krátké pauze po prohraném 3. semifinálovém utkání. Celá semifinálová série nás stála mnoho fyzických, psychických i emočních sil. V zápase proti Dvoru Králové jsme dokázali na pět soupeřových bodů odpovědět pouze třemi. Prohráli jsme 5:3 po statečném boji. Jsme čtvrtí. O stupínek výše než loni.

Při předávání diplomu za 4. místo ocenil ředitel ligy žákyň Alan Výborný výkon našich žákyň v semifinále slovy: „Váš výkon v semifinále byl pro mě obrovským překvapením. Hráli jste o 150% lépe než v extraligových turnajích! Gratuluju!“

Celý tým podal v průběhu MČR místy až heroický výkon. Zvláštní ocenění si zaslouží Gabča Slabá za fantastický výkon na nadhozu i na pálce. Dle mého názoru nejlepší pálkařka i nadhazovačka celého turnaje! Skvělé výkony podaly obě catcheryně: Áňa Swárovská a Andy Markvartová. Výborný výkon v poli i v útoku podala Natka Kopicová. A vůbec všechny hráčky, co byly v poli či dugoutu, si zaslouží velkou pochvalu za vzájemnou podporu během celého turnaje.

Poděkování patří i rodičům za výraznou diváckou podporu.

Pořadí na MČR žákyň:

  1. SK Joudrs Praha
  2. Trutnov HSM
  3. Softball club Dvůr Králové
  4. Eagles Praha
  5. Arrows Ostrava
  6. SaBaT Praha

Nejlepší pálkařka – Gabriela Slabá (Eagles Praha), nejlepší nadhazovačka – Eliška Jašková (Joudrs Praha), nejužitečnější hráčka – Eliška Stejskalová (Trutnov HSM).

https://goo.gl/photos/2bzYfcg9zCc2J7rAA

 

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama