Do třetího zápasu učinil trenérský tým změnu na nadhazovacím prkně, kdy Lucii Maršíkovou nahradila Rakušanka Marty Lackner. V duelu, který se hrál za větších či menších rozmarů počasí, ze začátku dominovaly obrany, které v prvních dvou směnách nedovolily ani jeden doběh. První změna skóre nastala při třetím útoku obhájkyň titulu. Po singlu Spurné do levého pole dobíhá pro úvodní bod Borecká. Martina Lackner kromě dobrého výkonu na nadhozu přidala v páté směně i druhý bod Eagles, když odpálila míč do středního pole, tak daleko, že se hráčky Joudrs za míčem mohly jen otočit – HOMERUN a vedení Eagles 2:0. Joudrs ovšem hned v dohrávce stahují manko na jeden bod. Nadějný výsledek Joudrs však neudržely příliš dlouho. Na začátku “šestky“ útok Eagles vyprodukoval čtyři hity (2x triple, double, single), které znamenaly tři body a odskočení ve skóre na 5:1. Bohnický tým však nesložil zbraně a v sedmé směně na dva auty udeřil. Hráčky Joudrs dokázaly snížit na 5:3 a obsadit všechny mety. Eagles střídají nadhoz a Lucie Maršíková krizovou situaci zvládla, pálkařku vyřadila SO, připsala si SAVE a prodloužila sérii do čtvrtého zápasu.

Čtvrtý duel hostil Eagles Park. Domácí tým posilněný sobotní výhrou vstoupil do utkání v nezměněné sestavě a udeřil hned v první směně. Pro první bod doběhla po chybě středního pole Dvořáková, kterou následovala po singlu Maršíkové Martina Lackner. Otěže zápasu si poté vzaly do rukou nadhazovačky Lackner (Eagles) a Křiklánová (Joudrs). Obdobně, jako v předcházejícím duelu i v neděli dokázaly svěřenkyně Tomáše Kusého snížit na 2:1, když využily chyby obrany Eagles.  Klíčová pasáž čtvrté finálové bitvy byla k vidění v šesté směně. Joudrs nejprve s jedním autem obsadily všechny mety.  S nelehkou situací si opět poradila střídající nadhazovačka Lucie Maršíková, která dvěma SO zastavila útočnou snahu soupeře. To co se nepodařilo Joudrs zvládly Eagles v dohrávce směny.

Obrana týmu ze Svoboda Parku vyprodukovala chyby, které v kombinaci s hity pálkařek z Krče znamenali odskočení na 5:1. V sedmé směně po metě zdarma se na prkno vrací Marty Lackner, která vyřazuje další dvě pálkařky strikeoutem a poslední rozehru utkání úspěšně zvládlo duo Dvořáková – Maršíková.

Hráčky Eagles, dokázaly srovnat finále, které se tak rozhodne v sobotu 19. října od 15:00 ve Svoboda Parku.

 

 

Zdroj fotografií: Miroslav Zajíc – www.miroslavzajic.cz

Beny