Kadetky Eagles po velmi kvalitním výkonu obsadily 3. místo na MČR kadetek. – 3.10.2013

Kadetky Eagles po velmi kvalitním výkonu obsadily 3. místo na MČR kadetek. – 3.10.2013

MČR kadetek – Svoboda park

 

Jako vítěz 2. ligy jsme byli nasazeni do čtvrtfinále proti Kotlářce (složený tým Kotlářky a Storms Řepy). V pátečním utkání se ujala Kotlářka vedení 5:0 ve druhé směně. Stalo se tak po hrůzostrašných errorech v naší obraně! Brrrr! V následující směně naše pálkařky zabraly, doběhli jsme si pro 3 body a byli zpátky ve hře. V páté směně jsme vyrovnali na 5:5. V poslední směně jsme rozbušili soupeřovu nadhazovačku a z razantního útoku jsme vytěžili 4 body. V dohrávce se Kotlářka nezmohla na odpor a fantastický obrat byl dokonán! Kotlářka – Eagles 5:9! Bravo!

Ranní hustá mlha posunula začátek sobotního programu o půl hodiny. Tohoto času jsme využili pro kvalitní rozcvičení. A vyplatilo se! Po druhém inningu byl stav 2:2. I díky famóznímu zákroku Týny, kdy v letu chytila téměř nechytatelný linedrive! V tu chvíli soupeř zjistil, že nemá proti nadšeně bojujícím orlicím šanci. Ve třetím inningu jsme spustili kanonádu jak u Verdunu a získali 9 bodů. Ve čtvrtém inningu jsme dosáhli rozdílového bodu a po výsledku 12:2 postoupili do semifinále. Paráda!

V semifinále nás čekal soupeř z nejtěžších. Dvůr Králové. Jak dosáhnout na medaili? Přes Dvůr! Znělo z hrdel odhodlaných hráček. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Po druhé směně byl stav 0:0. Velmi dobře! Pak v následujících třech směnách pálkařky Dvora dokázali vždy jednou skórovat. Sice prohra 3:0. Ale celkový dojem -> vynikající výsledek po výborném výkonu celého týmu proti velmi kvalitnímu soupeři.

V neděli dopoledne znova zkoušíme vyrovnaný duel se Dvorkem. Po dvou směnách stav 2:1 pro soupeřky. Stále máme naději! V dalších dvou směnách hráčky Dvora přidávají vždy po dvou bodech a je hotovo. Konečný výsledek 6:1 pro Dvůr Králové. Opět velká pochvala pro tým mladých orlic za dobrý výkon v celém zápase. V semifinálové sérii zvítězil Dvůr Králové 2:0 na zápasy.

S chutí a odhodláním jsme se vrhli do zápasu o 3. místo proti týmu SK Slávie Ostravská Univerzita (složený tým Slávie OU a Arrows). Postupně jsme přidávali body, Kamča na nadhozu spolu s pevnou obranou soupeřkám nedovolila skórovat. Stav na konci utkání excelentních 6:0! Výbuch radosti! Máme bronz! Hurá!

Ve finále Dvůr Králové zvítězil nad Joudrs 4:0.

Nesmyslnost současného systému rozdělení soutěže potvrzují následující fakta – 1) Tým z 2. ligy vybojoval bronzovou medaili! 2) Během celého systému soutěží roku 2013 jsme nehráli ani jednou proti týmu SK Joudrs Praha. Kdo je tedy lepší? 3) I další dva týmy z 2. ligy jsou konkurence schopné v porovnání výkonů všech účastníků finálového turnaje kadetek.

Celý tým podal v průběhu celé sezóny dobré výkony, na MČR místy až profesionální výkon. Vynikající výkon na nadhozu předvedla Kamča Folaufová. Skvěle ji na nadhozu doplňovaly Maki Mozolová a Viki Pifflová. Všechny hráčky, v poli či dugoutu, si zaslouží velkou pochvalu za vzájemnou podporu během celého turnaje. Na tomto výrazném úspěchu mají podíl tyto hráčky: Terka Vosáhlová, Léňa Jordáková, Týna Chadrabová, Kája Přibylová, Táňa Elezová, Kamča Folaufová, Kája Kučerová, Terka Černá, Viki Pifflová, Maty Topinková, Maki Mozolová, Kája Fuezy, Terka Kolková, Terka Novotná, Gabča Slabá, Sabča Vítková. A realizační tým s podporou: Fíša, Sabča Borecká, Léňa Pantůčková, Blanka Chýlová, Aleš Chýle, Tomáš Novotný.

Poděkování patří i rodičům za výraznou diváckou podporu.

Pořadí na MČR kadetek:

  1. Softball club Dvůr Králové
  2. SK Joudrs Praha
  3. Eagles Praha
  4. SK Slávie Ostravská Univerzita
  5. SK Kotlářka Praha
  6. Žraloci Ledenice

Nejlepší nadhazovačka: Apolena Výborná – SC Dvůr Králové nad Labem

Nejužitečnější hráčka: Michaela Poláková – SK Joudrs Praha

Nejleší pálkařka: Natálie Koubková – SK Slávie Ostravská Univerzita

Děkuji mnohokrát za parádní výkon všem na MČR.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama