Mistrovství ČR starších žáků v Blansku – kvalifikace na FINAL FOUR – 2.10.2013

Mistrovství ČR starších žáků v Blansku – kvalifikace na FINAL FOUR – 2.10.2013

Na kvalifikačním turnaji MČR v Blansku se bohužel Eagles nepodařilo postoupit do finálové skupiny.

 Fotka:

Promarněná šance  – tak by se zkráceně dalo vyjádřit, co se stalo tento týden v Blansku na první části MČR st. žáků.

Spolu s námi hrály v blanenské skupině MČR pořádající Olympia, Draci, Hluboká a Sparks. Šlo o 2 postupová místa na závěrečný Final Four turnaj.

V pátek nás čekal jediný zápas a to se Sparks. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý soupeř, na kopci proto začal Shun Mita a odházel zápas velmi dobře. Také Buky nasadili svůj nejlepší nadhoz, přesto jsme po první směně vedli 2:0. Pak jsme další tři směny na pálce nepředvedli nic a s vůlí po vítězství hrající soupeř se díky několika naším chybám (chybné příhozy catchera po metách, passbally, nezahraný rundown) dostal do vedení 5:2. Bohužel v závěru jsme jen snížili na konečných 3:5. Takže hned v pátek bylo jasné, že pokud chceme postoupit musíme vyhrát všechny tři zbylé zápasy….

V sobotu jsme hráli opět jen jeden zápas proti Hluboké. Náš herní projev se zlepšil především na pálce, ač to bylo po první směně vyrovnané 1:1, v dalších směnách jsme již dominovali a přidali postupně 3 a pak dokonce 8 bodů a konečný výsledek 12:7. Byl krásný slunečný podzimní den, tak jsme ještě stihli vyrazit na Macochu a nakonec se ještě vyřádili v místním bazénu 🙂

A už tu byla neděle a nás čekaly 2 zápasy – nejprve s místní Olympií, který se odehrál ve vyhrocené atmosféře, a který nabídl téměř střeleckou kanonádu na obou stranách – my 15 hitů, soupeř 16. Výsledek naštěstí obráceně 16:14. Soupeře jsme v závěru nechali výrazně dotahovat (po 2 směnách jsme vedli už 15:7), ale kluci se dobře rozpálili a tak jsme věřili, že v našem posledním zápase proti Drakům můžeme uhrát výsledek, který by nám zajistil postup (stačilo vyhrát o pouhý jeden bod).

Zápas s Draky jsme začali skvěle, po první směně jsme nad zaskočeným soupeřem vedli 3:0. V další směně jsme přidali další bod. Soupeř se marně pral s nahozem Naoyi Fujiwary, který odházel neskutečný zápas a svůj výkon na turnaji ještě vyšperkoval celkem 8 hity a 8 staženými body.

Teprve ve třetí směně soupeř bodoval solo homerunem Chadima. Po páté směně byl stav zápasu už 6:2. V poslední směně byl náš útok bohužel eliminován bez bodu a do dohrávky šel soupeř. Naoyovi zbývaly poslední 4 nahozy, pálkař soupeře si počkal až na ten poslední a odpálil dvoumeťák. Na kopec nastoupil Michal Kohout a bohužel nezvládl emoce- trefil prvního pálkaře, druhému dal metu. Vystřídal ho Lukáš Rejzek a ani ten si nevedl lépe (BB, 2B, out a HBP) a pak Matěj Kvapil, který zkázu završil BB a odpalem po kterém doběhl vítězný bod soupeře. Na odpaly jsme „vyhráli“  11:5, ale nebylo nám to nic platné.

Být tak blízko postupu a přijít o něj na poslední chvíli byla krutá rána tím spíše, že kluci opravdu hráli dobře a konečně do zápasu dali i kus „sebe“. Klíčovým byl ovšem už ten první námi zkažený zápas se Sparks, kteří si tím vybojovali postup spolu s Draky.

Škoda, tahle „parta“ měla na víc, ale musela by předvádět stabilnější výkony, hrát srdcem a v neposlední řadě i poctivě trénovat…

Fotogalerie zde

Další fotky zde

Alena

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama