Softballistky Eagles Praha završily úspěchy ověšený rok titulem mistryň české extraligy. Na závěr sezony vítězky českého poháru a poháru mistrů evropských zemí otočily finálovou sérii play-off z 0:2 na 3:2, což se v historii dosud žádnému týmu nepovedlo.

Softballistky Eagles Praha završily úspěchy ověšený rok titulem mistryň české extraligy. Na závěr sezony vítězky českého poháru a poháru mistrů evropských zemí otočily finálovou sérii play-off z 0:2 na 3:2, což se v historii dosud žádnému týmu nepovedlo. Na druhém místě skončil tým Joudrs Praha, který před vlastními diváky v rozhodujícím zápase mocně dotahoval, nakonec ale prohrál těsně 6:5.

Extraligové finále bylo vydařenou tečkou za letošní nabitou softballovou sezonou. V Praze letos proběhlo mistrovství Evropy, pohár mistryň evropských zemí i finále poháru České softballové asociace. Do souboje o zlatou medaili z extraligy postoupily podle očekávání týmy Eagles a Joudrs, které v posledních sezonách suverénně vládnou extralize. Z tandemu elitních celků se také rekrutuje jádro české reprezentace, která v červenci vybojovala postup na mistrovství světa.

Do finálových bojů vstoupily lépe Joudrs, které v prvním finálovém víkendu získaly dvoubodový náskok díky výsledkům 6:0 a 9:7, a k extraligovému triumfu jim tak stačilo udělat jediný krok. Soupeř ovšem zabral v pravou chvíli. „Už nám nezbývalo nic jiného, než to prostě zkusit. Nakonec jsme se zvedli hlavně psychicky, protože v prvních dvou zápasech jsme hráli odevzdaně. Letos jsme vyhráli, co jsme mohli a liga už nás tolik nezajímala a moc jsme se nekoncentrovali. Když jsme ale prohráli první dva zápasy, řekli jsme si, že to takhle dál nejde, přidali jsme v tréninku a projevilo se to,“ hodnotí zadní polařka Eagles Lenka Spurná.

Následující hrací víkend přinesl srovnání série. Eagles opravdu přidaly na pálce a na prkno nominovaly místo stálice Lucie Maršíkové rakouskou posilu Martinu Lacknerovou. Té se následně podařilo bohnický útok téměř eliminovat. „Martina do toho jde naplno, soustředí se na každý nadhoz i inning a hraje srdcem pro tým,“ chválila svou spoluhráčku česká reprezentantka Sabina Borecká, catcherka Eagles. Zlepšená forma v útoku spolu s dobře načasovanou formou Lacknerové nakonec přinesl dvě vítězství 5:3 a 5:1.

Rozhodnout tedy musel pátý zápas ve Svoboda parku, kde hrají své domácí zápasy Joudrs. Utkání, které atmosférou připomínalo letošní mistrovství Evropy hrané ve stejném areálu, bylo vyrovnané až do páté směny. V ní Eagles zasadily soupeřkám zdrcující úder ve formě čtyř doběhů. Joudrs, které se v posledních zápasech v ofenzivě trápily, se nakonec vzepjaly k mohutnému finiši a v dohrávce poslední směny jim zbýval jediný bod do tie-breaku. Hosté ovšem těžké chvíle v obraně nakonec zvládly a chycený odpal Petry Křiklánové ze vzduchu odstartoval oslavy třetího extraligového triumfu Eagles v řadě.

Fotky:

http://beny87.rajce.idnes.cz/Softballova_extraliga_-_Joudrs_-_Eagles_5._finale/