Srpnové soustředění v Mladých Bukách odstartovalo podzimní část sezóny, kde tým složený zejména z juniorek odehrál ve třech týdnech 10 utkání. Osm výher a dvě prohry nám zajistily 2. místo ve 2. ČSLŽ po kompletně odehrané základní části. Naším semifinálovým soupeřem ze třetího místa tabulky se stal tým Ledenic. S Ledenicemi jsme během posledním víkendu základní části dvakrát zvítězili nejtěsnějším rozdílem , tedy o jeden bod,  a tento výsledek dával tušit, že série bude vyrovnaná. Víkend 21. – 22. září jsme odjeli do Ledenic odehrát první dva zápasy play-off. Složení týmu se po jarní části změnilo. Tři hráčky z různých důvodů kádr opustily: B. Stárková, L. Blažková a N. Matějková. Naopak nás od září podpořila svou živou hrou a nasazením hráčka italského Nuora –  Giulia Mele.

V sobotním zápase, prvním utkání play-off, jsme předvedli vynikající výkon v obraně a v útoku jsme trpělivě a s chutí přidávali bod po bodu až na konečných  0:7 pro Eagles. Se spokojeností jsme odjeli do Třeboně na večeři, přespali v hostelu na třeboňském zámku, abychom  pak v neděli ráno mohli nastoupit ke druhému utkání.  Nedělní ráno a nadhazovačka Ledenic, juniorská reprezentantka Veronika Pecková, nás prověřili ve všech ohledech.  Po několika chybách v obraně a nestažení bodů se zápas zlomil na stranu soupeřek. Skóre 4:2 pro Ledenice neladil s počtem hitů na obou stranách. Softball se ale hraje na body a na ty jsme bohužel nevyhráli. Tento trend se měl opakovat i ve třetím duelu.

Na domácím hřišti jsme v sobotu 28. září odehráli zajímavý zápas, který ale nebyl šťastnou chvíli pro Eagles. Od agresivní hry ledenických při squeeze-play, přes neutěšený výkon rozhodčích, po zlomeninu v nártu naší nejlepší pálkařky a nadhazovačky Lenky Pantůčkové ve 3. směně. Mnoho chyb v obraně a nedotažený útok způsobily druhou prohru našeho týmu a stav sérii se naklonil na stranu soupeřek. Výsledek třetího zápasu play-off skončil 3:5.

Nedělní zápas o prodloužení série play-off už náš tým nedokázal dobře sehrát. Množství chyb v obraně a jeden jediný hit , to mluví za vše. Výsledek zápasu: 0:11. Série skončila 3:1 na zápasy pro jihočeské Ledenice a ty nastupují proti Tempu v boji o postup do Extraligy. Náš mladý tým odehrál posledních šest zápasů druhé ligy žen pro rovněž velmi mladému týmu Ledenic. První tři zápasy jsme zvítězili. Naneštěstí pro náš jsme tři klíčová utkání nevyhráli a nenašli recept, jak se prosadit proti ledenické nadhazovačce a jak se vyvarovat chyb v obraně.

Poděkování za dobře odvedenou hru patří v první řadě hostující nadhazovačce Veronice Tomkové. Svou úlohu kapitánky skvěle zvládla Lenka Pantůčková, která kvůli  zranění nemohla dohrát sérii do konce a její BA v play-off je výbornou vizitkou do dalších sezón. Italská posila Giulia Mele odchytala velkou část podzimních zápasů a její kontrolu na pálce byla radost sledovat i kaučovat. Další hostující hráčka Mili Hradská byla platnou pálkařkou line-up a obětavou polařkou. Naše klubové hráčky odehrály náročnou sezónu, zvlášť podzimní kolotoč zápasů dal zabral fyzicky i psychicky. Za Eagles B tento play-off  a podzimní část hrály, včetně výše zmíněných: Kateřina Roškotová, Anna Beková, Simona Chadrabová, Barbora Dědková, Charlotte Hudlerová, Kateřina Koubková, Tereza Krbcová, Martina Píšková, Eliška Thompsonová, Sabina Vítková, Gabriela Vlková, Tereza Vosáhlová, Lenka Jordáková a Marta Kadeřábková. Kaučovali a trénovali Aleš Chýle, Daniela Viktorýnová a Jiří Havlík.

DV