Nejmladší vyslanci Eagles absolvovali o víkendu finálový turnaj t-ballové extraligy, který hostily moravské Kunovice.

Eagles díky výsledkům z turnajů základní části patřili mezi hlavní favority na prvenství a papírové předpoklady se potvrzovaly i první hrací den. V základní skupině A Eagles postupně změřily síly s Klackaři Kostelec, Rytíři Trutnov a havlíčkobrodskými Hrochy.

První měření sil s východočeskými Klackaři, přineslo dobrou obrannou činnosti týmu a slušný útok, kde začala vynikat posila na turnaj Michal Kohout. Ve výsledku jsme mohli slavit úspěšný vstup do turnaje po výsledku 9:0.

V druhém zápase ve skupině nás čekal spolufavorit turnaje Rytíři Trutnov.  Úvod do utkání se vydařil Eagles, kteří se ujali vedení 9:1 i díky dvěma HR Michala Kohouta. Poté však Rytíři zlepšili svou hru a postupně snižovali bodový rozdíl, až se před poslední směnou dokonce ujali vedení 11:9. Náš poslední útok se nevyvíjel dobře. První dva pálkaři jsou aut a Mára Slabý pálí linedrive do IF, který však Rytíři nezahráli a na pálku přichází opět Michal Kohout, který posílá nechytatelný odpal až za plot kunovické „Mlatevni“. Je vyrovnáno. Bodový přiděl, však ještě nekončil a další dva body otočily skóre na 13:11 ve prospěch Eagles a ti se tak radovali z druhé výhry.

Posledním soupeřem byli Hroši Havlíčkův Brod. Vyrovnaný duel opět rozhodl svými homeruny Michal Kohout a Eagles vyhráli i potřetí tentokrát 7:4.

V neděli nás v rámci semifinále čekala odveta s Hrochy Havlíčkův Brod.

I tentokrát jsme byly úspěšní a po výhře 10:5 nás čekalo očekávané finále s Rytíři Trutnov.

Zápas odstartoval lépe soupeř, který hned v první směně využil pomalejšího rozjezdu naší obrany a zaznamenal 3 body. Eagles kontrovali po dalším HR Michala Kohouta a snížili na 2:3. Další dvoubodová směna znamenala vedení 4:3 v polovině zápasu. Rytíři se však opět nevzdali, využili další zaváhání naší obrany a třemi body zvrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. Eagles již nedokázali odpovědět a po prohře 4:6 si z Kunovic odvážejí stříbrné medaile. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen Marek Slabý.

Malým vicemistrům ČR gratulujeme!