Turnajové úspěchy t-ballistů – 27.1.2014

Turnajové úspěchy t-ballistů – 27.1.2014

Úspěšný vstup do roku 2014 zažívají t-ballisté Eagles

POLIČKA

K prvnímu turnaji v novém roce zamířila omladina Eagles do východních Čech, kde Polička hostila halový turnaj týmů do 10let.

V úvodním duelu nás čekal věčný loňský rival – Rytíři Trutnov. Brzké vstávání a dlouhá cesta znamenala pomalejší rozjezd „orlíků“, ti se ale nakonec v druhé polovině zápasu dostali do tempa a vyhráli 15:5. Po delší pauze nás čekal první moravský soupeř Arrows Ostrava, který v letošní sezoně prochází obměnou jak hráčského, tak realizačního týmu. Na vyhranější Eagles ostravští t-ballisté nestačili a prohráli 19:2.

Moravský dvojboj pokračoval, když se nám v třetím duelu postavili vstříc „šneci“ z Kunovic. Ani druhý zástupce moravského regionu nevyzrál na dobře hrající Eagles a utrpěl debakl 20:0. 100% bilanci si pražský celek nepokazil ani proti nováčkovi na t-ballové mapě – pořadatelskému týmu Wayne´s World. Domácí celek předvedl nebojácný výkon a svými odpaly několikrát zaskočil obranu Eagles, která v tomto zápase nepodala nejkoncentrovanější výkon. Na pálce však Eagles opět jasně dominovali a vyhráli i čtvrtý duel na turnaji.

Poslední zápas byl přímým bojem o prvenství v turnaji. Soupeřem Eagles v cestě za prvenstvím byli Klackaři z Kostelce. Vyrovnaný začátek utkání předvedl zaplněné hale v Poličce pohledný t-ball a skóre 2:2. Druhá polovina utkání se nesla již pod taktovkou hráčů Eagles, kteří přidali sedm bodů, zvítězili 2:9 a bez ztráty bodu vyhráli svůj první turnaj sezony 2014.

Nejlepším hráčem turnaje byl pořadateli zaslouženě zvolen Matyáš Trčka, který svými jistými zákroky na první metě rozesmutněl nejednoho soupeře.

Velké díky patří nejen hráčům a hráčkám, ale i rodičům, kteří neúnavně hnali své ratolesti za vítězstvím.

I přes vítězství je však stále na čem pracovat, a to ve všech činnostech. Sezona 2014 je teprve na počátku…

 

VELKÁ CENA PRAHY 12

V sobotu 18.1. zavítali naše nejmladší kategorie do haly Tempa, aby se zúčastnily Velké ceny Prahy 12 v t-ballu pořádané celkem Tempa.

Na tomto turnaji jsme se zúčastnili ve dvou kategoriích – U10 i U8.

Ve starší kategorii jsme začali zápasem s Indiány z Kladna. Naše mladé naděje nastoupili do zápasu s obrovskou chutí a nedali soupeři žádnou šanci. Po bezchybném výkonu v obraně a nezadržitelné pálce skončil zápas výsledkem 17:0.

Následoval zápas s domácím týmem Tempo Titans. I do tohoto zápasu jsme vlétli s chutí, nicméně byla znát větší zkušenost soupeře. Přesto byla převaha našich hráčů zřejmá a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 2:7.

Jako další nás čekal zápas s pro nás velkou neznámou – s týmem Beavers z Chomutova. I v tomto zápase chuť pálit naše orlíky neopustila, a tak ačkoli nám soupeř také nedal nic zadarmo, nepřipustili jsme ohrožení dobrého výsledku a vyhráli nakonec 16:8. Tímto vítězstvím jsme si již před posledním zápasem se Sabatem zajistili celkové vítězství v turnaji.

Ani v posledním zápasu jsme nezaváhali a po celkem jednoznačném průběhu porazili mladý tým z Troje 2:20.

U10 tak prošli turnajem bez jediného zaváhání. Velmi sympaticky působila zejména chuť hrát, ať již na pálce nebo v poli. Jestli budou orlíci přistupovat i k ostatním zápasům se stejným zápalem, je to pro nás velice nadějný příslib do začínající sezony. Teď je ale důležité neusnout na vavřínech a stále pilně trénovat.

Ještě bych chtěl vyzvednout výkon Matyáše Smoly na pálce, byl na tomto turnaji obzvláště při chuti a svými homeruny notně přispěl k úspěchu našeho týmu.

Na turnaji se představili také naši úplně nejmladší hráči a hráčky, a to v kategorii U8. Pro většinu z nich to bylo jejich první velké t-ballové vystoupení. A nutno říci, že se jej zhostili naprosto úžasným způsobem.

K prvnímu zápasu nastoupili benjamínci proti vlkům z Domažlic. Ačkoli to byl pro některé první zápas v životě, dali do něj i přes počáteční rozpaky a tápání svoje srdíčko a zejména na pálce si zápas užívali. Za mohutného povzbuzování rodičů a koučování trenérů dotáhli zápas k vítěznému konci 15:3.

K dalšímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Beavers z Chomutova. Tento soupeř byl bohužel nad naše síly, když jsme mu zejména v obraně darovali zbytečně několik bodů. Chomutovští nás porazili 13:10.

K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu Tempu. Od začátku jsme tahali za kratší konec, ale nakonec se nám v poslední směně podařilo srovnat skóre na 8:8. Soupeř však měl ještě dohrávku a šel tedy pálit. Naši hráči se však na tuto dohrávku naprosto skvěle zkoncentrovali, plnili bezchybně pokyny trenérů a soupeři již skórovat nedovolili. Zápas tak skončil remízou 8:8, která našim nejmladším zajistila druhé místo na turnaji, za vítěznými Beavers.

I když bylo v průběhu zápasů vidět například i válení sudů ve vnějším poli či malování do antuky -), myslím, že všichni předvedli, co v nich je, a hlavně, že je ta hra baví. Většina z nich si turnaj užila, po jeho skončení jsem byl několika hráči ujištěn, že chtějí jet ihned na další turnaj. Co víc dodat?

Všem hráčům gratulujeme k jejich umístění, rodičům děkujeme za podporu a těšíme se na další zápasy.

JT

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama