Desítkový t-ball jede dál na vítězné vlně – 4.2.2014

Desítkový t-ball jede dál na vítězné vlně – 4.2.2014

O tomto víkendu vyjely změřit síly se soupeři obě naše nejmladší kategorie – U8 v pátek do Hrotovic, U10 v neděli do Trutnova.

U8 Hrotovice

Komplikace se sestavením týmu danými jednak pololetními prázdninami a jednak onemocněními jsme nakonec vyřešili a naše osmičky (no osmičky, některým ještě nebylo ani šest) dojeli do Hrotovic v pátek ráno patřičně bojovně naladěné, a to i přesto, že u některých se jednalo o jejich první ostré zápasové vystoupení.

Hned na úvod nás čekal soupeř jako řemen – Draci Brno. Naši hráči nás však velmi mile překvapili zejména svojí aktivitou na pálce a od začátku zápasu ukázali, že se s námi musí počítat. A když jsme v poli předvedli o něco lepší výkon než soupeř, závěrečné skóre se ustálilo na stavu 16:11 v náš prospěch. Takové radosti ve tvářích všech hráčů jsem už dlouho neviděl.

Po malé pauze nás pak čekaly dva zápasy s týmy Třebíče 8 a 7. V obou zápasech jsme však bohužel již tahali za kratší provaz, zejména hra v poli zdaleka nedosahovala úrovně z prvního zápasu. Oba zápasy jsme prohráli, první 23:11, druhý pak dokonce 5:24. Je ale třeba říct, že nejmenší hráči zápas nevypustili, bili se až do konce, ale projevila se herní nezkušenost i únava po dlouhé cestě provázená ztrátou koncentrace (45minutové zápasy na ně prostě byly dlouhé).

Přestože nám nakonec naše celkové skóre přisoudilo až nevděčnou 4. příčku a tudíž bramborovou medaili, na tvářích orlíčků to ani nebylo znát, důležité bylo, že si zahráli a že zase nabrali nějaké ty zkušenosti, aby je mohli v dalších zápasech plně využít.

U10 Trutnov

Problémy s poskládáním týmu se nevyhnuly ani nedělnímu turnaji desítek v Trutnově. Poté, co jsme soupisku na turnaj desítek museli doplnit i hráči z kategorie U8 (jednomu bylo dokonce 5,5 roku), jsme nakonec odjížděli do Trutnova v pouhých osmi hráčích, když nám navíc ještě dodatečně nominovaný devátý hráč z U8 den před turnajem onemocněl.

Problémy se soupiskou však nakonec naštěstí neměly žádný vliv na výkony našich svěřenců na turnaji. Ti nás během zápasů utvrdili v tom, že jdeme správnou cestou a že provedené změny v jejich přípravě mají smysl.

Jako první ve skupině nás čekal zápas s týmem Sparks Mladé Buky. Chuť našich na pálce a naprostý přehled při hře v poli nenechaly od začátku nikoho na pochybách, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. Po 35 minutách hrací doby se ukazatel skóre zastavil na stavu 12:0.

Další zápas ve skupině nám do cesty přivedl staré známé, a sice Klackaře z Kostelce nad Orlicí. I v tomto zápase dominovala naše obrana, která dovolila dobře pálícímu soupeři dovézt domů pouze 3 body. A protože na pálce jsme byli opět při chuti, skončil zápas naším vítězstvím 3:20.

K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupili opět proti týmu Sparks z Mladých Buků. Tentokrát se zápas vyvíjel odlišně než náš první vzájemný duel. Soupeř nastoupil do zápasu s chutí a odhodlaně, a hned to bylo vidět. V polovině zápasu jsme museli dotahovat na 4:4. Poté nám ale soupeř dvěma body odskočil na 6:4, a tento stav trval až téměř do konce časového limitu. Na jednu z posledních pálek před vypršením času navíc na pálce začínal náš „chvost“. Byly z toho bohužel dva rychlé auty. Za této situace si naštěstí začátek pálky vzpomněl, jak to vypadá, když se chce pálit, a šesti body v řadě výsledek zápasu otočil. Za tento zápas jsme byli jako koučové vděčni, alespoň si naši svěřenci zase připomněli, že je třeba hrát naplno až do konce.

Protože jsme bez jediné porážky vyhráli svojí skupinu, čekali jsme, koho nám přinesou souboje ve druhé skupině jako soupeře pro finále.

Tím se podle očekávání stali Rytíři Trutnov, náš soupeř z loňského finále teebalové extraligy. Soupeř vyhrál los a nastupoval tak do zápasu jako domácí. Musím přiznat, že ač jsem doufal v naše vítězství, tak jednostranný průběh finále jsem neočekával. Už první pálka určila směr celého utkání. Náš útok zaznamenal maximální možný počet bodů ve směně – šest. Naopak v obraně jsme soupeři perfektní souhrou vnitřního pole podporovanou zodpovědnou hrou vnějšího pole likvidovali jeden pokus o skórování za druhým. A protože obdobný průběh pak měly i ostatní směny, zápas skončil naším vítězstvím 0:20 a my jsme mohli zaslouženě oslavovat další letošní triumf našich t-ballistů.

Děkuji všem rodičům za podporu našeho týmu a našim hráčům za oku lahodící podívanou. A samozřejmě hráčům a hráčkám patří velká gratulace!

JT

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama